Слухай онлайн
Політика

Ізраїль ввів нові правила перебування для українців

Ізраїль вводить в дію нове правило, що дозволяє розглядати за прискореною процедурою клопотання громадян України, які претендують на статус біженця, та швидко депортувати тих, хто не відповідає необхідним критеріям. Воно вже запрацювало із вівторка, 17 жовтня, пише ізраїльська газета "Вести".

Як зазначається, кількість українців, які прагнуть отримати статус біженця в Ізраїлі, набула критичної позначки. Тільки з початку цього року було подано 7 тис. клопотань, на яких прагнуть заробити українські фірми, що обіцяють швидку легалізацію в Ізраїлі, та ізраїльські адвокати, які займаються супроводом таких справ.

Згідно з чинних правил, іноземець чекає на рішення спеціальної комісіі, яка розглядає його заяву та дає дозвіл або відмову. Іноді цей процес займає від від кількох місяців до кількох років. Однак навіть тоді депортувати нелегала можна лише якщо в йому загрожує небезпека у рідній країні.

Ситуацію в Україні було досліджено та експерти дійшли висновку, що вона більше не є небезпечною. Отже Ізраїль вирішив змінити свою політику щодо її громадян. І тепер ніщо не заважає обробити заявки за прискореною процедурою і винести вердикт про депортацію протягом семи днів. Навіть громадяни, які зуміють документально підтвердити проживання в зоні АТО, будуть розглядатися за звичайною процедурою без жодних гарантій, адже наразі на Сході України не ведуться активні бойові дії.

Газета пише, що Києв вже готовий прийняти своїх громадян, які нелегально перебувають в Ізраїлі. Посол Геннадій Надоленко в інтерв'ю радіостанції "КАН-РЭКА" розповів, що українська сторона була партнером у виробленні такої політики. Оскільки навколо проблеми безпідставної видачи склалася "ціла індустрія нелегальної міграції".

ТСН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ