З нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати, які цього року Кабінет Міністрів збільшив у порівнянні з попереднім роком.
Про це йдеться у постанові від 08 квітня 2021 р. № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».
Виплата буде здійснена до 5 травня 2021 року.
- особам з інвалідністю
I групи — 4 421 грн;
II групи — 3 906 грн;
III групи — 3 391 грн; - УБД, постраждалим учасникам Революції Гідності — 1 491 грн;
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 4 421 грн;
- членам сімей загиблих — 966 грн;
- учасникам війни — 612 грн.
Виплата грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їхньої служби.
Тобто, якщо ви УБД, член сім’ї загиблого, військовослужбовець чи пенсіонер, і щороку отримуєте таку виплату — вас повинні включити в списки на виплату автоматично, але якщо ви сумніваєтесь у цьому — зверніться з відповідною заявою до органу соцзахисту населення або ж уточніть у військовій частині чи органі соцзахисту, чи внесли вас у списки на виплату.
До 14 квітня районні органи соціального захисту населення повинні підготувати перелік осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, а до 16 квітня мають перерахувати кошти Міністерству соціальної політики для їх спрямування структурним підрозділам.
«Міністерству фінансів і Державній казначейській службі забезпечити до 16 квітня поточного року перерахування коштів Міністерству соціальної політики для їх спрямування структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій з метою виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», — йдеться у постанові.