Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові проводять соціальні візити до ветеранів з важкими травмами

Соціальні, медичні та ветеранські служби міста провели візити до ветеранів з важкими травмами, аби зібрати інформацію про потреби та надати максимальну допомогу, яка можлива з боку міста. Про це повідомляють у ЛМР.
Фото ілюстративне, ЛМР

Як розповіла Валентина Бартошик, керівниця департаменту гуманітарної політики, до соціальних візитів готувались заздалегідь, була розроблена спеціальна анкета-опитування. Від ветеранів була максимальна відкритість та позитивне ставлення до цього. Тож усі пропозиції зібрано та буде опрацьовано.

Найперше ветеранів цікавить можливість збільшення реабілітаційних послуг, можливість комунікації та спілкування у ветеранських спільнотах та групах, дехто висловив бажання до навчання та працевлаштування. Ще одне важливе питання – це доступність до будинків та облаштування житла спеціальними елементами для зручності.

До соціальних візитів були залучені сімейні лікарі, соціальні працівники та помічники ветерана з міського Центру надання послуг учасникам бойових дій. Наразі проведено індивідуальне спілкування з 6 сім’ями.

«Ми відвідували військових, які, на жаль, через поранення, не можуть самостійно пересуватись. Наразі поспілкувались зі шістьма сім’ями. Їх відвідували помічники ветеранів, сімейний лікар. Була позитивна реакція. Щодо запитів і потреб, які були озвучені від військових, то найбільше звучав запит на додаткову реабілітацію, бо на сьогодні законом передбачено лише 14 днів протягом року. Ветерани говорять про обмежене спілкування і потребу у додатковій комунікації. Є готовність до проведення спільного дозвілля. Є запит від опікунів, бо вони також потребують відпочинку та лікування. Самі військові, а частина з них молоді люди, готові бути активними.

Відтак, напрацьовано певні напрямки, які варто розвивати. Також ми розробляємо три варіанти повернення військових з важкими травмами з лікарні додому. Перший шлях стосується львів’ян. Враховуючи, що період лікування становить близько року, за 4 місяці до виписки з лікарні пропонуємо створювати мультидисциплінарну команду, де буде медичний, соціальний напрямок, ветеранський напрямок із залученням працівників з районних адміністрацій. У деяких військових є непристосоване житло. Тому доцільно, щоб завчасно виїжджала група людей, щоб допомогти переоблаштувати житло у частині доступності. Зараз такий механізм розробляємо. Якщо людина з іншого міста – маємо комунікацію з іншими громадами. Програма ще у процесі напрацювання, але це важливе питання», – коментує Валентина Бартошик, директорка департаменту гуманітарної політики.

Передбачають, що такі візити стануть постійними, звісно, з погодження самих ветеранів та їхніх опікунів.

Також одночасно працівники соціальних служб міста здійснюють візити турботи до людей з інвалідністю, які проживають у Львові, з метою ознайомлення з міськими та державними соціальними програмами та наданням необхідної допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :