Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Канадський професор оперуватиме та консультуватиме дітей у Міській дитячій лікарні

24, 25 і 27 червня на базі Міської дитячої клінічної лікарні проведуть майстер-класи оперативних втручань на головному мозку з онкопатології та симптоматичної епілепсії, проконсультують та оберуть пацієнтів для подальшого хірургічного лікування, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Напередодні, 23 червня, відбудеться українсько-канадська науково-практична конференція за участі трьох канадських професорів. А 24 червня підпишуть меморандум про придбання наступної партії високотехнологічного медичного обладнання для Міської дитячої клінічної лікарні.

Так, 24, 25 і 27 червня на базі Міської дитячої клінічної лікарні доктор медичних наук, професор, завідувач відділення хірургії університету м. Торонто, шеф-редактор «Journal of Neurosurgery», директор і головний дослідник Центру досліджень пухлин головного мозку, член Асоціації нейрохірургів північної Америки Джеймс Т. Рутка проведе майстер-класи оперативних втручань на головному мозку з онкопатології та симптоматичної епілепсії. Також проконсультують дітей із органічними ураженнями нервової системи, терапевтично-резистентними формами епілепсії та оберуть пацієнтів для подальшого хірургічного лікування.

Напередодні, 23 червня, відбудеться українсько-канадська науково-практична конференція за участю професорів Джеймса Рутки (лікар-нейрохірург, голова відділення хірургії університету Торонто),  Еріка Боуффета (лікар-нейроонколог Sick Kids), Андреа Андраде (лікар-невролог). Тема конференції – «Сучасні принципи організації медичної допомоги із онкологічними, нейрохірургічними та неврологічними  захворюваннями».

24 червня, в рамках візиту, підпишуть меморандум про придбання наступної партії високотехнологічного медичного обладнання для Міської дитячої клінічної лікарні.

Співпраця між SickKids Hospital (Торонто, Канада) та Міською дитячою клінічною лікарнею триває з грудня 2012 року. Головою проекту є лікар-нейрохірург Джеймс Т. Рутка, Донором та партнером співпраці є SickKids Hospital (Торонто, Канада), SickKids Foundation, Канадський благодійний фонд «Дітям Чорнобиля в Україні» та  громада українців в Канаді. Координатором проекту від благодійного фонду є Мирослава Ромач, доктор медичних наук, професор, психіатр.

До співпраці у 2015 р. приєдналась Андреа Андраде, лікар-дослідник програми вивчення епілепсії SickKids, асистент професора педіатрії університету Western Ontario, дипломант Канадської федерації неврологічних наук (прогресивними напрямками її діяльності є епілепсія та інсульт у дітей). У 2016 році долучився Ерік Боуффет, доктор медичних наук, професор педіатрії університету Торонто, директор BrainTumour Program відділення дитячої онкології та гематології, обраний президент SIOP – Міжнародної Асоціації Дитячих Онкологів.

За період 2013–2015 років було проведено три Науково-практичні конференції із майстер-класами з актуальних питань нейрохірургії дитячого віку. За час співпраці канадські лікарі та лікарі-нейрохірурги МДКЛ провели 7 оперативних втручань з надскладною нейрохірургічною патологією, які до цього часу в Західній Україні не проводились, та проконсультували понад 100 хворих з нейрохірургічними та неврологічними патологіями.

У 2015 році Джеймс Т. Рутка прооперував на базі клініки SickKids Hospital (Торонто, Канада) дитину з України з медикаментозно-резистентною епілепсією на безоплатній основі (за кошти фонду HerbieFund). Також у 2014 році Міській дитячій клінічній лікарні було подаровано сучасний набір нейроендоскопічного інструментарію фірми KarlStorz для виконання малоінвазивних операцій на мозку (вартість 86 тис. доларів).

У межах проекту лікарі-нейрохірурги Міської дитячої клінічної лікарні проходили стажування в SickKids Hospital (Торонто, Канада). За цей час троє лікарів  пройшли місячне стажування, а лікар-хірург на даний час проходить річне стажування.  Також за допомогою телемедицини лікарі мають можливість проводити безпосередні консультації з професором Джеймсом Т. Руткою щодо складних випадків в діагностиці та лікуванні.

Проект співпраці між Україною і Канадою перебуває в активному стані і впродовж наступних декількох років планують його продовження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ