Слухай онлайн
Економіка

«Карпатсмоли» можуть зупинитися

Одне з провідних підприємств хімічної промисловості західної України – ТОВ «Карпатсмоли» (м. Калуш, Івано-Франківська обл.) – може зупинитися. Причина – демпінговий імпорт з Росії, повідомляє агенція новин galka.if.ua.

Калуська міська рада на своїй останній сесії обговорила ситуацію, що склалася навколо ТОВ «Карпатсмоли» - єдиного в Україні виробника КФС – карбамідних смол (необхідного компонента для деревообробної промисловості, зокрема, при виробництві деревостружкових плит). ТОВ «Карпатсмоли» виробляє карбамідоформальдегідний концентрат (КФК) з сировини, що закуповується в Росії; потім на власних потужностях підприємство виробляє з КФК кінцевий продукт – карбамідні смоли (КФС).

Зокрема, як повідомили ЗМІ за підсумками засідання Калуської міської ради, підприємство витісняють з внутрішнього ринку демпінговим імпортом з Російської Федерації, який практично поставив на межу виживання ТОВ «Карпатсмоли».

Нагадаємо, в минулому році ТОВ «Карпатсмоли» зверталося до Мінекономіки з вимогою провести антидемпінгове розслідування та запровадити мита на імпорт карбамідних смол походженням з Росії.

Коментуючи можливі негативні наслідки таких заходів і прагнучи до об’єктивної оцінки, генеральний директор ТОВ «Карпатсмоли» Галина Перегіняк зазначила, що введення антидемпінгових мит на імпорт КФК і КФС з Росії напевно спричинить подорожчання деревної плити українського виробництва в межах 4% (відповідно до інформації, наданої незалежним аналітичним агентством).

Як повідомили ЗМІ, Калуська міська рада вирішила звернутися до уряду з проханням усунути нечесні на думку депутатів умови конкуренції на ринку. У зверненні деякі депутати наголосили, що в разі відмови запровадити антидемпінгові заходи ТОВ «Карпатсмоли» змушене буде зупинити виробництво і звільнити працівників. У результаті будуть втрачені висококваліфіковані кадри, припиниться надходження податків, зокрема до міського бюджету Калуша, а Україна втратить унікальне виробництво і буде цілком залежна від імпорту з Росії.

galka.if.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ