Кількість людей, які попросили притулку в країнах ЄС, у 2015 році перевищила 1,25 мільйона - це удвічі більше, ніж у 2014 році, свідчать останні дані Євростату.
Серед претендентів - найбільше вихідців із Сирії, Іраку та Афганістану. За даними Євростату, третина з них прагнуть потрапити до Німеччини.
Зараз тисячі нових мігрантів щодня прибувають до Греції з Туреччини.
Понад 10 тисяч людей нині застрягли на півночі Греції - на кордоні з Македонією, через запровадження прикордонного контролю на території ЄС.
На прес-конференції із німецькою канцлеркою Ангелою Меркель у Парижі президент Франції Франсуа Олланд заявив, що мігранти мають залишатися у сусідніх країнах, а також закликав продовжити підтримувати Туреччину.
У п'ятницю в ЄС оголосили про виділення першого пакету допомоги у розмірі 3 мільярдів євро для Туреччини для подолання кризи, що склалася в країні у зв'язку з напливом мігрантів.
Турецька влада раніше заявляла, що вже витратила близько 8 мільярдів євро для розміщення у себе мігрантів із Сирії.
У п'ятницю президент Європейської Ради Дональд Туск провів переговори із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом - напередодні саміту Туреччина-ЄС, що має відбутися в понеділок.
Як повідомляє кореспондент BBC Europe Кріс Морріс, переговори пана Туска з паном Ердоганом вкрай важливі у питанні зменшення напливу мігрантів до Європи.
Напередодні президент Європейської ради Дональд Туск закликав мігрантів, які залишили свої країни з економічних міркувань, не намагатися потрапити в Європу. За його словами, вони даремно витрачають свої гроші і ризикують життям.
Туреччина нині вже приймає у себе 2,5 млн мігрантів, і не хоче, щоб на її територію повернулися ті, хто вже досяг ЄС. Це ж питання є проблематичним і в ЄС.
Міжнародне право забороняє висилати з країни офіційних шукачів притулку, якщо удома їм загрожує смерть чи переслідування.
Водночас економічних біженців, які шукають притулку виключно з економічних причин, закон дозволяє відсилати назад. При цьому варто враховувати, що обробка запитів на отримання притулку і визначення їхніх причин займає час.
ЄС наразі пропонує певні стимули для Туреччини: безвізовий режим для громадян Туреччини у Шенгенській зоні; рішучість щодо відновлення переговорів про вступ Туреччини до ЄС та 3 мільярди євро допомоги на розміщення в країні біженців.
Міжнародна організація з міграції заявляє, що від початку 2016 року до Туреччини із Греції потрапили понад 120 тисяч мігрантів. Іще щонайменше 321 людина загинула, не спромігшись подолати цей шлях.