Державне космічне агентство України (ДКАУ) звільнило генерального конструктора-генерального директора держпідприємства "Конструкторське Бюро "Південне" Олександра Дегтярьова. Відповідний наказ було підписано главою ДКАУ агентства Любомиром Сабадошем 17 лютого 2016 року. При цьому про причини звільнення гендиректора конструкторського бюро не сказано.
Колектив підприємства звернувся з відкритим листом до президента України Петра Порошенка. У тексті звернення звільнення гендиректора колектив називає "примусовим і безпідставним".
"На наш погляд, ця, безвідповідальна з боку ДКАУ, акція для підприємства і галузі стане, без перебільшення, катастрофою. По-перше - це призведе до руйнування міжнародної кооперації, створеної КБ "Південне" і, як наслідок, до багатомільйонних збитків. По-друге - десятки тисяч кваліфікованих фахівців залишаться без роботи. В-третіх - зрив виконання наявних контрактів з инозаказчиками призведе до повної втрати позитивного іміджу країни на світовому космічному ринку", - йдеться у зверненні колективу.
У серпні 2015 року повідомлялося, що в Україні планується створення єдиного космічного центру. Голова Державного космічного агентства України Олег Уруський тоді заявляв, що до кінця року в нашій країні може з'явитися єдиний космічний центр "Південний", який планується створити шляхом реорганізації та об'єднання дніпропетровських підприємств "Південмаш" і конструкторського бюро "Південне".
ЗМІ в січні повідомляли, що ДК "Укроборонпром", що об'єднує головні оборонні підприємства України, і конструкторське бюро "Південне" спільно реалізують новий проект ракетного комплексу "Сапсан", розробка якого була розпочата ще в 2006 році. Як у статті для ZN.UA писав директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, в 2013 році Міноборони заморозило розробку ракетних комплексів "Сапсан".
Хоча тоді глава ДКАУ обережно зауважив, що "фінансування проекту становить близько 10% від запланованого", фахівці ДКБ "Південне" на умовах анонімності підтвердили ZN.UA найгірші побоювання: військове відомство проект не фінансує, а заблокувало його "на рівні виконавців".
Як тоді зізнався генеральний конструктор — генеральний директор ДКБ "Південне" Олександр Дегтярьов, ракета створювалася в інтересах іноземного замовника. А за рахунок завершення дослідно-конструкторських робіт за проектом "Грім" (так називається експортна версія) просунеться і "Сапсан". Для іноземних держав передбачена дальність до 280 км, українська версія буде мати, враховуючи модернізацію, до 500 км.
"Вважаю, "Грім" з'явиться раніше "Сапсана", — повідомив Дегтярьов, додавши, що обидві ракети повинні бути за характеристиками "ніяк не гірше російського "Іскандера".