Слухай онлайн
Економіка

Кожна сім'я заплатить цього року за субсидії по 5000 грн

Цьогорічні видатки з державного бюджету на житлові субсидії та пільги становитимуть щонайменше 80 млрд грн. Це більше, ніж видатки на Міністерство оборони країни, яка четвертий рік воює. Таким чином, кожна сім'я заплатить цього року за субсидії по 5000 грн. Про це в своїй статті для DT.UA пише Ярослав Добрий.

На його думку, призначення і завдання субсидії — допомога тим, хто цього дійсно потребує. А її перевага, на відміну від тарифів, — цільове спрямування. Тому для суспільства в цілому житлові субсидії коштують дешевше, ніж низькі тарифи. І саме тому інструмент цільових субсидій діє в багатьох країнах. Навіть у тих, які в рази заможніші за Україну.

Автор вважає, що потрібно оптимізувати систему субсидій. "Політики прагнуть розширити коло отримувачів субсидій, провести свого роду замісну терапію — низькі тарифи замінити на щедру роздачу субсидій. Останнє підриває саму суть субсидій — цільове спрямування коштів для нужденних, веде до зростання відчуття несправедливості та посилює патерналістські настрої", - пише Добрий.

На його думку, є дві основні причини виникнення проблем: невчасне фінансування субсидій з боку держави та перевищення обсягу субсидій, які потрібно профінансувати, над податковими зобов'язаннями учасників.

На засіданні уряду 8 листопада 2017-го було прийнято рішення запровадити з 1 січня 2018 р. так звану монетизацію субсидій. Виявляється, це все та ж сама жорстка ієрархічна структура розрахунків по замкненому ланцюгу.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ