Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Зеленський підписав закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт 11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії для книгарень на оренду приміщень.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

Про це повідомили на офіційному вебпорталі органів виконавчої влади України, – передає Читомо.

«Фінансова допомога на придбання книжок для 18-річних буде. Президент підписав закон. Залишилися формальності: Постанова КМУ, яка визначає порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів УІК», — написала директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

За її словами,  на цю програму в бюджеті виділили 370 млн грн.  За ці кошти українські видавці видадуть додатково 1,5-2 млн примірників.

Закон передбачає надання книгарням державних субсидій, що компенсуватимуть орендну плату за приміщення. Окрім того, завдяки закону отримати книжкові сертифікати на суму 908 грн зможуть:

  • громадяни України, які досягли 18-річного віку;

  • з припинення воєнного стану — один з батьків при народженні дитини.

Отримати такий сертифікат можна буде через Дію і скористатися протягом 1 року.

Як відомо, Верховна рада ухвалила цей закон наприкінці травня. Тоді співавторка законопроєкту Євгенія Кравчук повідомила, що необхідні гроші на втілення закону вже закладені в державний бюджет.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ