Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Кримською «справою 26 лютого» зайнялась група міжнародних юристів

Група юристів, що спеціалізуються на міжнародному праві, розглядають матеріали кримського «сутички 26 лютого».

Про це на прес-конференції в Києві сказала юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Важливою є правова оцінка в «справі 26 лютого». Українська Гельсінська спілка з прав людини ініціювала створення групи міжнародних експертів, юристів-міжнародників, які на сьогодні аналізують цю справу з точки зору міжнародного права про права людини. Однозначних відповідей на сьогодні немає, досить складна справа з точки зору юрисдикції та регулювання питань про свободу мирних зібрань», – розповіла Свиридова.

Місія, більшою мірою, має політичний вплив і, незважаючи на безліч правових проблеми, експерти відзначають хорошу перспективу.

«Для нашої групи дуже важливо фіксувати юридичну сторону цієї справи, оскільки для міжнародної громадськості для політичних зусиль ці правові висновки будуть служити фундаментом, на якому будуть будуватись подальші кроки, щоб цих людей звільнили і звинувачення були зняті», – зазначив правозахисник, експерт з питань міжнародних стандартів свободи мирних зібрань Володимир Яворський.

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів і активістів партії «Русское единство». Події відбувались 26 лютого 2014 року. За даними російського слідства, через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. У цій справі також проходить заступник голови Меджлісу кримських татар Ахтем Чийгоз, який вже більше року перебуває в СІЗО Сімферополя. Підсудні своєї провини не визнають і вважають цю справу політично мотивованою.

15 лютого на засіданні російського Верховного суду Криму цю справу вирішили відправити на дорозслідування. 

Правозахисний центр «Меморіал» у Росії визнав політв'язнями фігурантів «справи 26 лютого», яких утримують під вартою – Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ