Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

​Культурні цінності з «Межигір’я» та «Сухолуччя» передадуть музеям

У межах застосованих санкцій до Віктора Януковича Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про передачу історико-культурних та матеріальних цінностей з резиденції у власність держави.
Фото: kyivmaps

Відтак усі цінні експонати із резиденції «Межигір'я» та мисливського будинку «Сухолуччя» передадуть музеям, які пограбували росіяни. 

Йдеться про 537 предметів, значна частина яких має високу культурну та мистецьку цінність.

Серед вилучених цінностей: 

картини відомих художників. Зокрема, «Вид Феодосії в місячну ніч» І. К. Айвазовського, «Вид на долину Аніо біля Тіволі» К. Моргенштерна та інші; 

книги - Апостол (Діяння і послання святих апостолів), видана друкарем І. Федоровим в 1574 році в м. Львів та інші; 

ікони - «Богоматір Скоропослушниця», виконана на початку ХІХ сторіччя в м. Афон, «Воскресіння Христове зі святами», виконана наприкінці ХІХ сторіччя, «Богородиця Казанська», виконана в XIX сторіччі в росії, «Христос Вседержитель», виконана наприкінці ХІХ – початку XX сторіччя, «Трійця Старозаповітна», виконана наприкінці ХVІІІ – початку ХІХ сторіччя в майстерні Києво-Печерської Лаври;

вази, дерев’яні скульптури, годинник підлоговий у стилі Людовіка XV, виготовлений в 1765 році у Франції, монета з зображенням Хреста Єфросинії Полоцької та вставками зі штучного каміння, пам'ятна медаль «Образ Казанської Богоматері», набір пам'ятних медалей «В пам'ять 200 річчя перемоги у війні 1812 року», мощевик з мощами Святого Віктора, 61 лист «Спеціальної карти Європейської Росії» (нинішні території сучасних Донецької, Луганської, Харківської областей), автора І.А. Стрельбицького, виконаний в 1921 році в Росії, горщик періоду Трипільської культури.

Уряд визначив Міністерство культури та інформаційної політики органом, який відповідатиме за вилучені культурні цінності. Речі тимчасово зберігаються в Національному художньому музеї України. Далі МКІП має прийняти рішення про передачу цінностей для постійного зберігання до конкретних закладів. 

«Вилучені культурні цінності мають належати усім українцям. Збереження цих предметів для суспільства, їх вивчення й публічне представлення – абсолютний пріоритет нашої національної музейної політики. Ми плануємо передати предмети профільним музеям, зокрема тим, які зазнали руйнувань внаслідок російської агресії та тих, які пограбували росіяни», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ