Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Ліхтенштейн розморозив мільйони українського судді

13 мільйонів швейцарських франків на рахунках українського судді у Ліхтенштейні, якого підозрювали у корупції, розморожені. Українські правоохоронці не спромоглися довести незаконність походження коштів.

За розпорядженням слідчого судді Князівства Ліхтенштейн рахунки панамської фірми, бенефіціарами якої були суддя Вищого господарського суду України і його дружина, розморожені. Ідеться про 13 мільйонів швейцарських франків, заморожених 23 липня 2015 року за розпорядженням прокуратури князівства. Правоохоронці отримали інформацію про підозру у відмиванні грошей від фінансової розвідки Ліхтенштейну.

"Кошти розморожено суддею за нашої згоди", - повідомив DW у понеділок, 18 липня, керуючий прокурор Ліхтенштейну Роберт Валльнер. За словами співрозмовників DW у правоохоронних органах країни, причиною розмороження стало те, що українська сторона не надала жодної інформації про можливе незаконне походження грошей.

Натомість Генеральна прокуратура України повідомила у відповідь на запит DW, що рішення слідчого судді про арешт рахунку у цій справі скасоване ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 9 лютого. Українська сторона зазначає, що не може домогтися в суді арешту коштів через те, що Ліхтенштейн у відповідь на запит про правову допомогу не надав інформацію, "яка б дала змогу одержати документальні докази щодо причетності судді та його дружини до набуття неправомірної вигоди".

У Ліхтенштейні, своєю чергою, наголошують, що незаконність походження коштів мають доводити правоохоронні органи країни, де набуто імовірну неправомірну вигоду.

Як зазначалося у липні минулого року у прес-релізі на сайті Кабінету Міністрів України, знайдені 13 мільйонів франків належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів президентства Віктора Януковича. Єдиним суддею, який може підпадати під це визначення, є Артур Ємельянов.

Цей суддя, так само, як і його колишній керівник Віктор Татьков, після зміни влади в Україні втратив керівну посаду. Утім, він продовжує працювати у Вищому господарському суді України. Згідно з інформацією на сайті суду, у вересні минулого року Ємельянов успішно пройшов люстраційну перевірку. Відповідно до вимог закону про очищення влади цей суддя подав декларацію про доходи. При зарплаті у 238 тисяч гривень служитель Феміди задекларував дві земельні ділянки, два житлових будинки і 12 квартир. Утім, колеги по суддівському корпусу не побачили у декларації Артура Ємельянова невідповідності рівню його доходів.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ