Німецька благодійниця Кріста Бекер придбала для ветеринарної клініки ЛКП «Лев» комплекс сучасного операційного обладнання для інгаляційного наркозу вартістю 5 тисяч євро. Відтепер фахівці клініки зможуть безпечно та комфортно оперувати і домашніх, і безпритульних тварин, які не переносять традиційний наркоз.
Про це сьогодні, 23 лютого, під час брифінгу розповіла директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак, інформує кореспондентка Гал-інфо.
За її словами, придбане обладнання є унікальним для Львова, оскільки, окрім комунальної ветклініки, воно є лише в одному приватному медзакладі міста. Отримати його вдалось завдяки щедрій грошовій пожертві німецької благодійниці.
«Минулоріч наше підприємство відвідала пані Кріста Бекер, мешканка Мюнхена. Вона була захоплена організацією роботи з безпритульними тваринами в нашому місті. Тоді вона запропонувала свою допомогу і була готова дати нам 5 тисяч євро на нагальні потреби. Ми запропонували їй придбати обладнання, яке вкрай необхідне клініці. Ми склали список цього обладнання і сума вийшла дещо більшою - майже 6,5 тисяч євро. Однак, українська компанія «Укрветпромпостач» погодилась надати нам необхідне устаткування за спеціальною знижкою», - пояснила директор підприємства.
Оксана Кошак також наголосила, що обладнання для інгаляційного наркозу використовуватимуть для оперування не лише безпритульних собак чи котів, але й тих тварин, які мають господаря. Такі операції у комунальній ветклініці «Лева» коштуватимуть значно дешевше, ніж у приватних закладах.
«Ми переконані, що кожна тварина, чи домашня, чи безпритульна, заслуговує на якісне ветеринарне обслуговування. Щодня до нас надходять тварини, яких доводиться рятувати. Деякі з них перебувають у надзвичайно важкому стані. Коли у нас ще не було цього обладнання, ми просто шукали варіанти кому б таких тварин передати для порятунку. А тепер, після того, як ми його отримали, наші ветеринари пройшли спеціальні курси і можуть якісно надавати відповідні послуги. Ми провели вже близько 15 відповідних операцій. Безпритульних тварин оперуємо за кошти підприємства, а також за пожертви від благодійників», - додала Оксана Кошак.
До слова, завдяки пожертві благодійниці з Мюнхена ЛКП «Лев» отримало концентратор кисню, кардіомонітор пацієнта, інгаляційну установку для наркозу та шприцевий насос. За словами ветеринара клініки Ярини Волинець, це обладнання допомагає контролювати стан тварини під час наркозу, слідкувати за її диханням і серцебиттям. За потреби, тварину можна вчасно привести до тями і надати додаткову медичну допомогу.
«Інгаляційний наркоз – це введення препаратів для знеболення через дихальні шляхи. Є багато моментів, коли внутрішньовенний наркоз є протипоказаний певній тварині. Це залежить і від породи, і від віку, і від самого організму тварини. А інгаляційний наркоз є малотоксичним і ветеринарам значно легше керувати і його глибиною, і тривалістю. Крім цього, вивести тварину з такого наркозу набагато простіше», - пояснила ветеринар.
Для того, аби продемонструвати нове обладнання в дії, працівники комунальної ветклініки запросили журналістів поспостерігати за ходом операції. Одна з підопічних ЛКП «Лев» саме потребувала стерилізації. Собаку спершу підготували до операції. Згодом, за допомогою нового устаткування у дихальні шляхи тварини ввели спеціальний газ. Тварина швидко поринула у сон, після чого ветеринар безпечно провів стерилізацію. Як пояснили медики, організм цієї собаки не сприймає традиційних знеболюючих та заспокійливих препаратів, тому без сучасної апаратури вона могла б не пережити операції. Після того, як рани тварини повністю загояться, її віддадуть у нову сім’ю.
У Львівському центрі адопції щотижня прилаштовують до 14 тварин
Довідка
Упродовж 2017 року в ЛКП «Лев» було доставлено безпритульних 1236 тварин: 851 собаку і 385 котів. Стерилізовано 994 тварини. У нові родини прилаштовано 545 собак і котів. Перша комунальна ветеринарна клініка (ПКВК) ЛКП «Лев» провела за рік такі ветеринарні процедури для лікування безпритульних тварин: рентген - 186, УЗД - 87, лабораторні аналізи - 173. Окрім того, для лікування господарських тварин у ПКВК проведено 4860 ветеринарних процедур. З початку 2018 року Перша комунальна ветеринарна клініка ЛКП «Лев» провела для тварин понад 800 процедур.