Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

ЛОДА профінансує два проєкти львівських науковців на суму понад 2 млн гривень

17 квітня у департаменті освіти і науки Львівської ОВА відбулось засідання експертної ради з інновацій.
Фото: ЛОВА

У зустрічі взяли участь львівські  науковці. Йшлося про реалізацію інноваційних проєктів, які цьогоріч профінансують з обласного бюджету на загальну суму понад 2,2 млн грн. Головував на зібранні директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

За його словами, проєкти профінансують відповідно до обласної Програми розвитку освіти на 2021-2025 рр. Зокрема, нею передбачені витрати на розвиток вищої освіти і науки.

«Цього року ми започатковуємо ініціативу з підтримки науково-технічної діяльності наших вишів, скерованої на випуск на ринок конкурентних товарів і послуг. По суті, йдеться про два пілотні проєкти, які мають бути реалізовані до кінця року», – зазначив Олег Паска.

Водночас ця ініціатива є складовою більш широкої стратегії з підтримки природничих наук, науково-технічного та експериментально-дослідницького напрямку, яку на Львівщині реалізовують на різних рівнях, починаючи від позашкільної освіти і закінчуючи вищою школою.   

Перший проєкт будуть реалізовувати науковці НУ «Львівська політехніка». Підтримка від обласного бюджету – 1,6 млн грн.

Завідувач кафедри будівельних конструкцій та мостів Роман Хміль розповів: «Передбачається закупити найсучасніше обладнання для проведення  діагностики залізобетонних конструкцій з використанням методу цифрової кореляції зображень у віддаленому режимі».

«Наявність такого обладнання дозволить розробити  методику пришвидшеного оцінювання технічного стану пошкоджених і відновлених залізобетонних конструкцій, в тому числі мостів, що буде надзвичайно актуальним у період повоєнного відновлення інфраструктури України», – додав професор кафедри автомобільних доріг та мостів Ярослав Бліхарський.

Другий проєкт напрацювали у Фізико-Механічному Інституті ім. Г. В. Карпенка НАН України. Обсяг фінансування становить 625 тис. грн.

Завідувачка відділу інституту Ольга Звірко повідомила, що буде розроблено методологію дослідження впливу водню на інтенсивність корозії трубних сталей.

Річ у тому, що внаслідок дестабілізації ринку природного газу, нафти та вугілля в Європі – через агресію Росії проти України – постала необхідність перейти на зелений водень як ключовий енергоносій. Відтак, розвинута газотранспортна інфраструктура Львівщини могла б бути використана як складова мережі водневих трубопроводів, тут слід провести фундаментальні наукові дослідження. 

Насамкінець Олег Паска повідомив, що відповідні угоди можуть бути підписані протягом одного-двох тижнів, а по тому науковці зможуть одразу розпочати реалізацію проєктів.

«Нам важливо, щоб це був позитивний досвід впровадження інновації у реальну економіку і щоб ми могли у наступні роки його масштабувати в межах і області, і України», – додав він.    

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ