Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львів вшанував 77-му річницю депортації кримських татар з Криму

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/4
Сьогодні, 18 травня, у Львові відбулись пам’ятні заходи, присвячені 77-й річниці депортації кримськотатарського народу з історичної Батьківщини. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

На площі Ринок хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар, а також на флагштоку перед будівлею міської Ратуші підняли прапор кримських татар.

"Сьогодні в усіх великих і малих містах та містечках нашої України на центральних площах збираються кримські татари, українці, люди різних національностей, люди доброї волі, і згадують цей день і цю мить, коли прийшла біда в родини до кримських татар.

Немає у Львові жодної родини, яка б не знала лихоліть і біди через минулі десятиліття і століття. Ми як ніхто розуміємо ваш біль. Ми солідарні з вами. Для мене і для всіх нас є обов’язком, щоби кожен кримський татарин, кожен українець вільно себе почував на нашій кримській українській землі. Це велика мета, яку ми ставимо перед собою, і тут важливо, щоби кожен з нас мав цю пам’ять. Я неодноразово говорив, що найкращі спогади – це спогади мого дитинства, і вони пов’язані з Кримом. Я б дуже хотів, щоб мої менші діти так само полюбили Крим, і щоб він також був у їхньому серці. Я також бажаю всім нам добра, процвітання, мудрості і твердості", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

"Сьогодні ми тут зібралися, щоби сказати і відправити меседж у Крим, що ми пам’ятаємо разом – і кримські татари, і українці, ми пам’ятаємо, що було. І нам не дають про це забути, тому що геноцид триває. В нас є сьогодні можливість вільно висловити свою позицію, дякую всім, хто прийшов нас підтримати, і хто солідарний з нами", - зауважив Ернест Абкелямов, керівник Культурного центру кримських татар у Львові.

"Кожного року цей день я згадую дуже емоційно та болісно, адже ця трагедія торкнулася моєї родини. Хочу пригадати трагедію Арабатської стрілки, коли після 18 травня 1944 року, на думку тодішньої влади, були виселені всі кримські татари. Насправді на косі Арабатської стрілки залишилось декілька сімей кримських татар, але через два місяці влада була повідомлена про їхнє перебування. Тоді відомством держбезпеки СРСР було прийняте рішення погрузити ці сім’ї на баржу та втопити в Азовському морі", - додала Сусанна Зейнідінова, представниця кримськотатарського народу.

Нагадаємо, сьогодні також у музеї «Територія Терору», що на просп. Чорновола, 45Г, відбудеться День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

До слова, два роки тому у Львові, під час вшанування 75-ї річниці депортації кримських татар, ознакували фасад Ратуші табличкою трьома мовами, зокрема кримськотатарською.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ