Відтепер Львівська область стала частиною Європейської платформи Смарт Спеціалізації (S3 Platform). Таким чином, Львівщина наблизилася до виконання одного із ключових завдань Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Про це повідомили 6 квітня Гал-інфо пресслужбі ЛОДА.
У відповідності до оперативної цілі №5 "Сталий розвиток промисловості" одним із завдань передбачено забезпечення приєднання всіх регіонів України до S3 Platform з метою відкриття доступу до інструментів європейського фінансування.
Зазначимо, що першу стратегічну ціль Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років напрацьовано спільно із експертним та бізнес-середовищем на засадах підходу Смарт Спеціалізації у відповідності до європейської методики. Пріоритетами економічного розвитку визначили: "Біоекономіку" (органічне сільське господарство, харчова, деревообробна, меблева, поліграфічна промисловість та біоенергетика), "Креативні індустрії" (ІТ, дизайн, мода, аудіовізуальне мистецтво, архітектуру, видавнича діяльність та виробництво ювелірних виробів), "Промисловість з високою доданою вартістю" (машинобудування та приладобудування, текстильна промисловість), а також медицину, оздоровлення та рекреацію (так званий "медичний туризм").
За словами директора департаменту економічної політики ЛОДА Степана Куйбіди, у 2021 році в області на виконання зазначеного стратегічного завдання затверджено регіональні програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку, підтримки та розвитку сільського господарства, розвитку туризму та курортів та підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021 – 2025 роки.
Як зазначив перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Годик, водночас практичне впровадження підходу С3 передбачає ряд подальших кроків. В найближчій перспективі на Львівщині за участю представників бізнесу, науки, громадськості та влади відбудеться ряд EDP-воркшопів (Entrepreneurial Discovery Process), що має на меті пошук нових та конкретних інноваційних продуктів, технологій або послуг, що сприятимуть трансформації регіональної економіки.
Довідково:
Смарт-спеціалізація - підхід, що передбачає аргументоване визначення суб’єктами регіонального розвитку в рамках регіональної стратегії окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням конкурентних переваг регіону та сприяють трансформації секторів економіки в більш ефективні.