Слухай онлайн
Здоров'я

Львівщина отримала п’ять тисяч доз вакцини "Moderna"

На Львівщину прибула чергова партія мРНК-вакцини, розробленої фармацевтичною компанією "Moderna" спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (США).

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Як повідомили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, метод дії вакцини полягає у створенні шипоподібного білка, який імунна система розпізнає як небезпечний і виробляє антитіла до нього. Таким чином, організм людини набуває імунітету від коронавірусу. Вакцини мРНК є безпечними та ефективними.

«Ми бачимо, що все ще є слабкі сторони у нашій боротьбі проти коронавірусу. Такими прогалинами є рівень охоплення вакцинацією та поява нових штамів. Доведено, що у хвороби немає меж. Незалежно, де починається спалах, захворювання досить швидко поширюється. Висока контагіозність «Омікрону» дає йому можливість поширюватися не тільки серед нещеплених, але він також може інфікувати  вакцинованих осіб. Однак хвороба, яку він викликає серед вакцинованих, як правило, перебігає легко або безсимптомно. Люди, які невакциновані, залишаються в групі найвищого ризику. Основна мета вакцин проти COVID-19 полягає не в запобіганні інфекції, а в тому, щоб лише пом’якшити тяжкість захворювання. Вакцини є єдиним ключем до припинення глобальної пандемії», - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Нагадаємо, що в області вже зробили 1 904 220 щеплення від коронавірусу, з них 201 450 – вакциною «Moderna».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ