Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Політика

Львівщина презентувала актуалізовану Стратегію розвитку області

Вчора, 16 грудня, під час Стратегічної сесії з управління та розвитку тилового макрорегіону, організованого Міністерством розвитку громад та територій України, Львівщина презентувала актуалізовану Стратегію розвитку області на 2021-2027 роки. Про це повідомляє ЛОР.
Фото: ЛОР

Участь у заході взяли заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, перший  заступник начальник Львівської ОВА Андрій Годик, народні депутати України,  очільники громад, керівники Рівненької, Волинської, Закарпатської, Харківської областей.

«Нам необхідно впроваджувати європейські підходи, якими послуговуються наші закордонні партнери для розвитку своїх регіонів.

Важливо, що Львівщина дуже ретельно підійшла до напрацювання актуалізованої стратегії, зокрема щодо трансформації вугільних територій. І ці напрацювання будуть корисними, у тому числі й для прифронтових територій.

На мою думку, Львівщина має найбільший потенціал для розвитку серед областей України», – зазначив Олексій Рябикін.

За словами Юрія Холода, актуалізація Стратегії розвитку Львівської області – давно на часі, адже є необхідність врахувати в документі умови воєнного та повоєнного періоду.

«Найперше – дбаємо про людей, щоб зберегти людський капітал в нашій області. А для цього створюємо безпечні умови життя, якісне медичне обслуговування та організовуємо освітній процес у закладах.

Усі області мають інтенсивно працювати над тим, щоб люди залишалися в Україні. Думаю, після нашої перемоги українську регіони конкуруватимуть між собою за людський ресурс.

Перед органами місцевого самоврядування – великі виклики щодо залучення інвестицій, розвитку бізнесу, збільшення надходжень ПДФО, щоб мати можливості покривати видатки громади, особливо в соціальній галузі.

Дякую всім партнерам, які допомагають нам формувати стратегічні документи, дякую Львівській ОВА за спільну роботу з напрацювання змін до стратегії. Львівщина готова ділитися своїм досвідом з іншими областями.

На найближчій сесії плануємо затвердити зміни до Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років, щоб втілювати їх в життя», - підкреслив Юрій Холод.

Крім того, Юрій Холод наголосив на необхідності державного фінансування процесу підведення електроенергії, водопостачання, будівництва доріг до майбутніх об’єктів промислового комплексу, які планується відкрити в області.

Перший  заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик представив основні цілі актуалізованої стратегії нашої області:

1. Безпека та збереження демографічного потенціалу нації в умовах війни та повоєнної відбудови – підтримка обороноздатності держави та сектору безпеки; розвиток невідкладної та високоспеціалізованої медицини; реабілітація оздоровлення, фізичне та духовне відновлення; розвиток освітнього та духовного потенціалу нації; інклюзивне суспільство.

2. Підвищення конкурентоспроможності регіону в умовах євроінтеграції – розвиток смарт-спеціалізації регіону; розвиток підприємництва та інвестиційної привабливості регіону;  модернізація дорожньо-транспортної, прикордонної, логістичної, виробничої, цифрової та критичної інфраструктури; підготовка кадрів у відповідності до актуальних потреб ринку праці; комплексне просторове планування та ефективне управління територіями.

3. Охорона довкілля та зелений перехід – енергетична безпека та самодостатність регіону; запобігання забрудненню водних ресурсів та атмосферного повітря; налагодження системи поводження з відходами та формування екологічної свідомості населення; збереження біорізноманіття та розвиток природоохоронних територій; зменшення негативного впливу вуглевидобування та теплової генерації на довкілля.

Нагадаємо, робота з актуалізації Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років розпочалася у січні 2023 року. У складі робочих груп за різними напрямками участь у напрацюванні актуалізованої Стратегії брали депутати Львівської обласної ради, представники територіальних громад і виконавчої гілки влади, науковці, закордонні партнери.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ