Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Львівщину відвідав перший заступник Мінагрополітики

На Львівщині з робочим візитом перебуває перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Сьогодні у межах його візиту відбулась нарада з питань забезпечення розвитку сільських територій в контексті земельної реформи та ринку землі.
Фото - ЛОДА

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Зустріч провели у Народному домі Золочева.

Учасниками наради стали голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, заступник голови ОДА Віталій Загайний, заступник Голови Всеукраїнської асоціації громад з виконавчої роботи Іван Слободяник.

“39 % населення є населення нашої області проживають на сільських територіях, В області здійснюють діяльність 1,2 тис. агроформувань, з яких 787 фермерських господарств, близько 280 тис. одиниць особистих селянських господарств - тому комплексний розвиток сільських територій і аграрне виробництво зокрема,  є дуже значущим і важливим для  нас”,  -  зазначив під час відкриття наради Віталій Загайний.

У межах наради відбулись обговорення та дискусії з питань взаємодії територіальних громад з органами виконавчої влади в контексті земельної реформи, про виклики та можливості в умовах реформи децентралізації.

“Децентралізація, земельна реформа та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні ставлять перед територіальними громадами нові вимоги та завдання. Їх виконання потребує  ефективних рішень. Щоб допомогти громадам на цьому шляху, організована сьогоднішня нарада з  головами, міських, селищних, сільських територіальних громад, районних  державних адміністрацій, керівників територіальних органів державної   влади” - зазначив  перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. 

Окрім цього, до обговорення долучились голови ОТГ, райдержадміністрацій, начальники управлінь ЦОВВ у Львівській області (ДПС, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, Держлісагенства, Держводагенства, Держрибагенства, Західне міжрегіональне управління міністерства юстиції (м. Львів).

“Всеукраїнська асоціація громад в рамках меморандуму з Державною інспекцією архітектури та містобудування (ДІАМ) має домовленість, про посилення роботи щодо передачі архітектурно-будівельного контролю органам місцевого самоврядування для об’єктів СС1 та СС2 на території населених пунктів. Всі громади які матимуть бажання отримати ці повноваження - їх отримають - грошей тепер за це беруть. Хто заплутався в юридичних тонкощах - ВАГ допоможе”, - зазначив Іван Слободяник.

Наприкінці відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між трьома сторонам: Міністерством аграрної політики та продовольства України, Львівською обласною державною адміністрацією та Всеукраїнською асоціацією громад.

Серед напрямків співпраці у межах Меморандуму виокремимо такі:

  • Розвиток аграрного бізнесу та сприяння підприємницькій ініціативі сільських жителів;
  • Створення умов для виробництва конкурентоспроможної сільської продукції;
  • Трансформація особистих селянських господарств у сімейні фермерські;
  • Інформаційна кампанія для населення про зміни в земельному законодавстві;
  • Диджиталізація та розвиток дорадництва.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ