Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Львівська асоціація розвитку туризму втілює проект для осіб з інвалідністю

У Львові триває реалізація транскордонного мікро-проекту "Захист громадянських прав осіб з інвалідністю і створення можливостей для них пізнавати унікальну культурну і архітектурну спадщину міст Львова і Перемишля". Про це повідомили 22 лютого Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА

Бенефіціар проекту – Львівська облдержадміністрація. Ініціатор та головний партнер проекту Львівська асоціація розвитку туризму.

"Львів відкритий для світу!" - таке гасло Львова. Однак, не для усіх мешканців та гостей Львова існує фізична доступність оглядати історичну і культурну спадщину міста, - зауважує директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх. – Щонайменше 30 % - це маломобільні групи населення – позбавлені цього, зокрема особи з інвалідністю. Львівська асоціація розвитку туризму, в партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю», взяли на себе обов’язок частину історичних пам’яток Львова зробити доступними для осіб з інвалідністю".

Серед основних заходів проекту для Львова є створення проектно-кошторисної документації для забезпечення доступу осіб з інвалідністю до середньовічних святинь міста, а саме до таких сакральних об’єктів:

  • церкви-музею Бл. Климента (вул. Кривоноса. 1);

  • монастиря сестер Студиток (пл. Вічева, 2);

  • церкви Божої Матері неустанної помочі (вул. Марії Сніжної, 2);

  • церкви Івана Хрестителя (пл. Старий Ринок, 3);

  • церкви Св. Миколая (вул. Хмельницького, 28);

  • монастиря Св. Онуфрія (вул. Замарстинівська, 36);

  • церкви Св. Параскеви П’ятниці (вул. Хмельницького, 77);

  • церкви Св. Мартина (вул. Жовківська, 8).

У межах проекту передбачено проведення міжнародного навчального семінару для екскурсоводів, а також міжнародної конференції з питань доступності, створення спеціалізованого друкованого путівника та інтернет сайту по Львову для осіб з інвалідністю, створення посібника для екскурсоводів як працювати з особами з інвалідністю, проведення промоції Львова як міста доброзичливого для людей з інвалідністю.

"У Європі чи США безбар’єрний туризм є нормою. Люди з інвалідністю не ізольовані, а інтегровані у суспільне життя. У нас поки це все потрохи втілюється в життя. Гарний приклад подає благодійна організація On3wheels. Завдяки їй люди з інвалідністю мають змогу підкорювати гірські вершини за допомогою візка – жульєтки. Наше управління практикує виїзди дітей з інвалідністю у туристичні локації Львівщини. Організовує навчальні семінари для працівників туристичної галузі як працювати з особами з інвалідністю",  - зазначає керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака.

Проект співфінансується програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ