Щороку в Україні народжується близько 80-100 дітей з транспозицією магістральних артерій.
В Першому медоб’єднанні Львова розповіли історію Михайлика, який народився з цією вадою.
"Дві головні артерії, що відходять від серця хлопчика, були змінені місцями: від правого шлуночка відходила аорта, а від лівого – легенева артерія. Та все мало б бути навпаки", – йдеться в повідомленні.
Ця вроджена вада, передають медики, супроводжується ціанозом – синюшністю шкіри. Адже через важке порушення кровообігу кисень не надходив до органів дитини в потрібній кількості.
Аби врятувати дитину дитячі кардіохірурги лікарні Святого Миколая вже наступного дня після народження виконали Михайлику складну операцію.
"Кардіохірурги невідкладно провели радикальну корекцію – поміняли місцями основні артерії, повернувши їх в правильне положення та пересадили коронарні артерії – маленькі артерії, що живлять серцевий м'яз", – додають у Першому медоб'єднанні.
Операція тривала понад чотири години та пройшла вдало. Малюка виписали на 10 день після втручання. З ним усе добре.
У Першому ТМО кажуть про невтішну статистику: діти, що народилися з транспозицією магістральних судин, швидко впадають в критичний стан. Без хірургічного втручання близько 30% немовлят з таким діагнозом помирають протягом першого тижня життя, ще 70% – упродовж наступних шести місяців.
За консультацією дитячого кардіохірурга можна звертатись за номером: 0800333003.