Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські лісгоспи будуть забезпечені якісним насінням у промислових масштабах

Як інформують у прес-службі ЛОР, Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр готовий забезпечувати лісгоспи якісним насінням у промислових масштабах.

У 2018 році на державне підприємство "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" для переробки було поставлено рекордну кількість шишок – 152,3 тонни та отримано 9,5 тонни якісного насіння. Про це повідомив директор підприємства Федір Пелиньо.

"Минулоріч було перероблено рекордну кількість шишок ялиці білої, ялини європейської та модрини європейської. Загалом за 12 років роботи на підприємство було поставлено та перероблено понад один мільйон кілограм шишок та отримано майже сорок вісім тисяч кілограм чистого та якісного насіння", - розповів він.

Як відомо, одним з основних видів діяльності державного підприємства "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" є переробка та зберігання лісонасінної сировини. На підприємстві переробка шишок відбувається з використанням сучасного обладнання австрійської фірми "Торбауер інжінірінг".

"У цеху переробляється лісонасінна сировина чотирьох основних лісотвірних хвойних порід України, а саме ялиці білої, сосни звичайної, ялини європейської та модрини європейської. – Говорить Федір Пелиньо. –  Також у менших кількостях переробляються шишки сосни чорної, сосни Банкса, псевдотсуги Мензіса, ялини колючої, модрини японської та інші".

Додамо, що у ДП "Львівський ЛСНЦ" працюють дві холодильні камери для зберігання насіння. Воно потрібне для забезпечення насінням лісогосподарських підприємств в неврожайні роки, адже, наприклад, дуб звичайний дає врожай жолудя один раз на 3-4 роки.

За словами директора підприємства, на початок 2019 року в холодильних камерах зберігається понад п’ятнадцять тисяч кілограм насіння. Найбільше зберігається жолудя дуба звичайного – 10542 кг, насіння ялиці білої – 3845 кг, сосни звичайної – 436 кг, модрини європейської – 88 кг, ялини європейської – 81 кг та інші породи (вишня, черешня, горіхи, карія, яблуня, вільха, бук, липа тощо) – 89 кг.

"Наше підприємство єдине в Україні, яке, використовуючи сучасні технології, може забезпечувати лісогосподарські підприємства якісним насінням в промислових масштабах. Саме через це з кожним роком все більше підприємств відмовляються від ручного добування насіння, адже це економить і час, і гроші. Маючи якісне насіння, будемо мати здоровий ліс", - підсумував Федір Пелиньо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ