Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Львівські науковці працюють на тим, як здешевити утримання закладів культури

Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації підготував спеціальну анкету обстеження систем обігрівання сільських, селищних і районних бібліотек та будинків культури, повідомила пре-служба Львівської обласної ради.

За інформацією прес-служби, це дасть змогу кожному району зібрати максимально інформацію про заклади культури. Пізніше узагальнені дані будуть передані в комісію з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради, де їх опрацюють спеціалісти Львівського державного центру науки, інновацій та інформатизації та винесуть пропозиції, як при мінімальному фінансуванні максимально забезпечити покращення стану систем обігрівання. Таким чином, протягом двох років можна було б значно зекономити витрати на комунальні послуги закладів культури області.

"Якщо ми швидко зробимо таке анкетування тих 300 - 400 об`єктів культури області, тоді ми зрозуміємо, на які з них у першу чергу варто звернути увагу: де для проведення заходів можливо підключити електроенергію та дати променеве обігрівання, де задіяти резервне електроживлення чи інші варіанти. У кожному районі можна буде сформувати перелік об`єктів, які потребують втручання. Ми передбачаємо, що для більшості з них буде розроблено малозатратні методи покращення системи обігрівання", - вважає представник Львівського державного центру науки, інновацій та інформатизації Василь Прусак.

Як зазначив голова обласної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради Орест Шейка проблема енергозбереження в закладах культури на сьогодні дуже гостра і навіть її часткове вирішення дасть можливість надалі розвивати ці об`єкти. На думку голови комісії, в області повинні видати методичні рекомендації, зокрема, для бібліотекарів та працівників будинків культури, щодо ефективної експлуатації діючих систем обігрівання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ