Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські профтехи допомагають ветеранам і ветеранкам опановувати нові професії

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/4
У Львові стартував проєкт перекваліфікації для ветеранів/ок та учасників/ць бойових дій: вони можуть безплатно спробувати себе у новій професії на базі львівських закладів професійної освіти, а після проходження курсу – працевлаштуватись. Про це повідомляє ЛМР.

Першими такою можливість скористались пацієнти реабілітаційного центру UNBROKEN, які спробувати професію зварювальника. Пробне заняття провели в центрі на віртуальному тренажері, а вже друге заняття відбувалось на базі училища.

Однак це далеко не всі професії, які можуть опанувати захисники і захисниці. Зокрема ветеран війни Роман Палій спробував себе у ролі вітражника. Чоловік каже, що це дуже терапевтичне заняття.

«Я сьогодні робив вітражний виріб – кулон зі скла. Зробив його своїй дружині, яка дуже мене підтримує, допомагає, весь час зі мною в реабілітаційному центрі. Захотів її порадувати і подарую їй цю прикрасу.

Мені дуже сподобалось це робити, відволікає від зайвих думок та допомагає розпрацьовувати дрібну моторику рук, які мене не дуже слухаються після поранення», – каже ветеран війни.

В середньому короткий курс введення в професію станових чотири тижні, однак з кожним із ветеранів буде працювати індивідуальний підхід.

Після проходження навчання всі учасники та учасниці отримають сертифікат про отримання мікрокваліфікації, в яких вони вже зможуть працевлаштуватись. Партнерами цього проєкту є багато бізнесів та підприємств, які готові брати до себе нові кадри.

Окрім того, опанувавши професію в училищі, ветерани можуть відкрити ФОП та пройти бізнес-навчання та отримати грант від міста на розвиток власної справи. До прикладу, якщо демобілізований захисник України навчиться гарно стригти людей, він може стати барбером і отримати гроші на відкриття власного ветеранського бізнесу – барбершопу. В такий спосіб ветерани можуть самі собі створити умови для роботи в тій сфері, в якій хочуть.

«Ми запрошуємо на безкоштовні навчання учасників бойових дій і ветеранів, які хочуть спробувати себе в нових професіях, опанувати новий фах чи просто відкрити для себе нові навички. Наші заклади професійно-технічної освіти нададуть якісні, фахові знання, з якими вони надалі зможуть працевлаштуватись. Партнерами цього проєкту є багато бізнесів та підприємств, які готові брати до себе нові кадри.

Це стосується фактично будь-якої професії, якої навчають у профтехах Львова: кулінарія, металообробка чи швейна справа. Це історія про можливості і руйнування стереотипів про училища, бо саме тут можна швидко і якісно здобути практичні знання, незалежно від віку чи попереднього досвіду», – розповідає Богдан Іванусь, керівник відділу професійної освіти Львівської міської ради.

Якщо ви ветеран чи ветеранка, учасник чи учасниця бойових дій і хочете опанувати нову професію чи дізнатись більше деталей про програму – звернуться до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій (+380739628325) або до відділу професійної освіти Львова (+380977346385).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ