Колекцію "Кобзарів" бібліотеки Франка поповнили новим виданням шрифтом Брайля. Про це 7 березня під час Шевченківського вечора розповів Гал-інфо директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка Василь Кметь
У Львові незрячі діти заспівали Шевченка під бандуру. Фото, відео
Зокрема, Василь Кметь розповів Гал-інфо, що вихід у світ збірки "Дитячий Кобзар" для незрячих і передача примірника книжки здійснились завдяки зусиллям керівника Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» Оксани Потимко.
"Щасливий, що найдавніша українська бібліотека (заснована 1608 року як книгозбірня Львівського єзуїтського колегіуму) продовжує традицію вшанування пам'яті Тараса Шевченка в Україні та світі.
Дякуючи пані Оксани, ми розпочали створювати у нашій бібліотеці книжковий фонд та ресурси для тих, хто читає серцями. Сьогодні ми поповнили нашу скарбницю, зокрема, колекцію «Кобзарів» збіркою, яка виконана шрифтом Брайля.
За словами Оксами Потимко, загалом тираж книги становить 120 примірників. До збірки також додали диск з аудіозаписом творів. Аудіоверсію готували 12 незрячих дітей, віком від 8 до 13 років, серед яких – усі четверо інклюзят і восьмеро учнів Львівської спецшколи-інтернату №100.
Оксана Муха заспівала для дітей у бібліотеці Івана Франка
Крім незрячих дітей, поезії Шевченка озвучували семеро відомих львівських артистів та музикантів: Оксана Муха, Олександр Божик, Славко Нудик, Андрій Хавунка, Павло Табаков, Олеся Киричук, Дмитро Кацал. Озвучували книгу в студії звукозапису Ресурсного центру Львівської політехніки. Допомагала діткам і була консультантом актриса Олександра Бонковська, яка вже довгий час допомагає в реалізації схожих ініціатив.
Як додає автор ідеї Оксана Потимко, організатори вже почали отримувати замовлення від закордонних представників, зокрема Білорусії, та інших міст України про друк таких книжок.