Як повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Львівській області, Львівські рятувальники вправляються в оцінці ризиків та прийнятті ефективних рішень під час реагування на небезпечну подію.
21 червня навчання з масової деконтамінації в рамках проекту «CBRN транскордонна безпека та співробітництво. Частина 2» перейшли у практичну фазу. Нагадаємо, що тренінги відбуваються на навчальному полігоні Головної школи пожежної охорони Республіки Польща, поблизу Варшави.
Сьогодні команда львівських рятувальників вправляється у виявленні та розпізнаванні загроз, здійснює оцінку ситуації, можливих ризиків та вчиться приймати ефективні рішення щодо подальших дій з ліквідації. Правильне та ефективне рішення повинно ґрунтуватися на засадах максимально швидкого порятунку постраждалих, ліквідації загрози, а також повинно убезпечити самих рятувальників від небезпеки.
Для проведення навчань групою експертів були використані типові та не типові ситуації, які можуть виникнути у реальному житті. Зокрема, акцент під час відпрацювань зробили на хімічній загрозі, небезпеці біологічного ураження та загрозах іншого характеру, а також порятунку людей із зони хімічного забруднення й здійснення деконтамінації (знезараження).
Важливо зазначити, що тренінги проводяться в режимі корекції дій в процесі їх виконання. Таким чином, рятувальники вправляються у колективному пошуку й обговоренні найбільш ефективних шляхів ліквідації та порятунку. Це є надзвичайно корисним для командної роботи, адже дасть можливість в умовах реальної небезпеки якісно та оперативно зреагувати.