Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівський активіст домігся скасування регіональної мови у Харкові

Львівський активіст та громадський діяч Святослав Літинський, відомий боротьбою за відстоювання прав рідної української мови домігся скасування регіональної мови у Харкові.

Про це активіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Чотири роки судів, три судових провадження і це сталося!!! У місті Харкові скасовано регіональну мову!! Відповідне рішення виніс Харківський окружний адміністративний суд. Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови є нікчемними. Чотири роки знадобилося Харківська обласна прокуратура, щоб виконати наші клопотання і численні рішення судів та врешті подати відповідний позов. ” – написав Святослав Літинський.

Активіст зокрема подав повну історію судового розгляду:

“1. Вперше ми звернулися до Харківської міської ради у серпні 2018 року з проханням скасувати своє рішення про запровадження регіональної мови у місті.

Харківська міська рада навіть не надала конкретної відповіді.

Тому ми звернулися до суду і виграли дві інстанції. ХМР надала відповідь, що нічого вони скасовувати не будуть.

2. Із відмовою Харківської міськради ми звернулися у прокуратуру, аби та у судовому порядку оскаржила регіональну мову у Харкові. Прокуратура проігнорувала наше звернення і не надала жодної відповіді.

Ми звернулися до суду ,виграли дві інстанції. Отримали відповідь прокуратури, що вона нічого скасовувати не може, а отже і не буде.

3. Ми оскаржили відмову прокуратури щодо бездіяльності у оскарженні регіональної мови у Харкові. Пройшли дві інстанції (третю інстанцію прокуратурі не відкрили) і виграли суди. Прокуратура і на цьому не здалася та пів року не виконувала рішення суду. Ми порушили щодо них кримінальне провадження за фактом невиконання судового рішення. Тоді вже прокуратура таки виконала рішення і подала позов про скасування рег. мови у Харкові.” – написав він.

Він опублікував також копію судового рішення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ