Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Львів’ян запрошують на виставку про українську ідею та ідентичність

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на десяту велику виставку – персональний проєкт Давида Чичкана «Стрічки та трикутники».

Про це інформує пресслужба ЛМР.

У ньому Давид Чичкан розмірковує про українську ідею та українську ідентичність й представляє візуальну естетику, розроблену ним для майбутнього поступу українства.

Омріяна художником Україна – це прогресивна, революційна, соціальна та незалежна країна; нездійснений модерністський проект, ідейні підвалини якого були закладені Михайлом Драгомановим, Іваном Франком, Лесею Українкою та іншими українськими інтелектуалами. У серії графічних робіт, що стилістично відсилають до політичного плакату кінця ХІХ – першої половини ХХ століть, художник зображає уявну, альтернативну, втрачену або майбутню Україну, що стає для нього ескапістським притулком в часи неолібералізму та загострення імперіалістичної загрози з боку Кремля.

Давид Чичкан (1986) – сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві, перетворюючи власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з такими медіа як графіка, живопис, стріт-арт та перформанс. Автор персональних проєктів: «Гривні альтернативні» (Артсвіт, Дніпро, 2021) «Портрети, які говорять» (Bereznitsky Art Foundation, Київ, 2020), «Втрачена можливість» (Центр візуальної культури, Київ, 2017), «Під час війни» (Артсвіт, Дніпро, 2016). Серед міжнародних проєктів за участі Давида Чичкана виставка «Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз» (Відень, Австрія, 2019), Перша Варшавська бієнале (Варшава, Польща, 2018), фестиваль Warsaw Under Construction (Музей сучасного мистецтва Варшави, Варшава, Польща, 2018), виставка «Перманентна революція» (Музей Людвига, Будапешт, Угорщина, 2018), Київська бієнале «Київський Інтернаціонал» (Центр візуальної культури, Київ, 2017), П’ята Одеська бієнале (Музей сучасного мистецтва Одеси, 2017). Живе та працює у Києві.

Виставка буде вільною для відвідування щодня з 4 до 28 лютого з 10:00 до 21:00.

Нагадаємо, Львівський мистецький муніципальний центр відкрився 19 жовтня 2020 року на вулиці Стефаника, 11. Сучасний культурний простір об’єднав галерею із виставковою площею 100 квадратних метрів, лекторій, медіатеку та кав’ярню. Робота над створенням Центру тривала від листопада 2019 року.

Офіційний сайт Львівського муніципального мистецького центру — www.lvivart.center

Публічна сторінка у фейсбуці — www.facebook.com/lvivart.center

Профіль в інстаграмі — www.instagram.com/lvivart.center

Канал на ютюбі — https://cutt.ly/5lfji5A

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ