Фахівці нагадують, як вберегтися від стрептококових інфекцій. Про це 27 лютого повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
Стрептококи є збудниками однієї з найбільш поширених інфекцій в дитячому віці. Стрептококові захворювання частіше виникають восени та взимку. Основний шлях передачі — повітряно- крапельний. Також можливий контактно-побутовий шлях передачі через брудні руки, забруднені предмети догляду за хворими. На цьому акцентує Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Проникнення в організм частіше відбувається через слизову оболонку дихальних шляхів, а також можливе зараження через пошкоджену шкіру або через пупкову ранку у новонароджених; через сечостатеву систему при недотриманні правил особистої гігієни.
Стрептококи є причиною таких захворювань, як ангіна та скарлатина.
Загальні ознаки захворювання:
— сильний біль у горлі;
— почуття постійної слабості, млявості та втоми;
— закладеність носа;
— больові відчуття в носі;
— висипання на шкірних покривах;
— набряклість слизових носа та горла.
Профілактика стрептококових інфекцій:
— не контактувати із зараженими людьми або носити марлеві пов’язки або медичні маски;
— зміцнювати імунітет;
— дотримуватись правил особистої гігієни;
— вчасно прибирати в приміщенні;
— повноцінно харчуватися;
— своєчасно обробляти рани та мікротріщини.
Підтвердити наявність бактерії можна за допомогою звичайного мазка з горла або уражених ділянок шкіри. Взятий матеріал досліджується в бактеріологічній лабораторії. При виявлені збудника захворювання, проводяться тести на чутливість до антибіотиків, щоб вибрати максимально ефективне лікування.