Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львів'янин став лауреатом нагороди "Світло Справедливості"

Лауреатами нагороди “Світло Справедливості” стали екоактивісти львів'янин Дмитро Карабчук та полтавка Юлія Мельник. Про це повідомили у прес-службі нагороди.
Відбулось вручення нагороди "Світло справедливості"

Лауреатами сьомої церемонії вручення нагороди за моральне, духовне та етичне лідерство "Світло Справедливості" стали дві особистості, а саме: консультант із питань лісів, керівник проєкту “Лісова варта” та експерт-консультант Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні Дмитро Карабчук; екоактивістка, експертка 350.org з питань розвитку відновлюваної енергетики у країнах Східної Європи, Кавказу і центральної Азії Юлія Мельник.

Цього року Капітула обирала лауреатів серед осіб, що засвідчили моральне лідерство у сферах екології, змін клімату, відновлюваних джерел енергії. Нагорода покликана привернути увагу до ціннісного лідерства, до важливості моральних принципів у проводі, до популяризації прикладів такого лідерства в українському суспільстві.

Вперше з моменту заснування нагороди (2010 рік) “Світло Справедливості” її лауреатами одразу стали дві людини, що підкреслює важливість теми охорони навколишнього середовища. 

"Працювати в кліматичному русі складно, бо іноді важко любити людей, які знищують природу, а ще зміни відбуваються повільно — це забирає багато енергії. Тому ми всі часто вигораємо. Але я бачу активістів такими феніксами, які вмирають і вкотре народжуються, щоб знову нести своє світло справедливості", — виголосила під час інавгураційної промови Юлія Мельник.

"Ця нагорода для мене не про мої особистості досягнення. Хочу наголосити, що ця нагорода - це визнання важливості теми охорони довкілля, його раціонального використання, не тільки для сьогодення, а й майбутнього", — промовив Дмитро Карабчук. 

Окрім фінансової підтримки лауреати нагороди отримали статуетку з кришталю, яку виготовив майстер художнього скла Станіслав Кадочников. На ній зображена фігура людини, яка тягнеться до світла, символізуючи прагнення до ідеалів свободи та справедливості.

Також в рамках церемонії стипендіатом нагороди "Світло Справедливості" став студент факультету суспільних наук Українського Католицького університету Іван Парамонов за активність у громадській діяльності, послідовність у поширенні моральних та духовних принципів.

Довідка:

Нагорода заснована 2010 року канадійкою українського походження Анастасією Шкільник (померла 2014 року) та Борисом Ґудзяком, архиєпископом і митрополитом Філадельфійський УГКЦ, на честь батька Анастасії д-ра Михайла Шкільника — юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років.

Згідно з волею Анастасії, розпорядником цієї нагороди став Український католицький університет разом із Капітулою, до складу якої входить, зокрема, президент УКУ та співзасновник нагороди Владика Борис Ґудзяк.

Рішення щодо лауреата приймає Капітула:

  • Борис Ґудзяк, архиєпископ Української греко-католицької церкви, Митрополит
  • Філадельфійський, президент Українського католицького університету;
  • Мирослав Маринович, український правозахисник, проректор із питань призначення та місії Українського католицького університету;
  • Олександр Кузьма, керівник відділу розвитку Української католицької освітньої фундації (США);
  • Джим Кінгем, чоловік засновниці нагороди Анастасії Шкільник, генеральний директор компанії J. E. Kingham;
  • Василь Мірошниченко, представник сім’ї Шкільник в Україні, партнер CFC Big Ideas;
  • Рената Роман, член Ради Конгресу українців Канади, голова Ради Школи реабілітаційної медицини УКУ;
  • Марта Коломиєць, директорка Програми імені Фулбрайта в Україні, Institute of International Education (IIE).

Раніше нагородою відзначили шестеро осіб, серед них: головний редактор видавництва “Дух і Літера”, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА Леонід Фінберг, журналістка й розслідувачка корупційних схем Наталя Седлецька, лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв, публіцист Євген Сверстюк.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, назвали фіналістів премії імені Юрія Шевельова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ