Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Майже 300 українців отримають мікрогранти від держави на свій бізнес

За результатами четвертої цього року хвилі подачі заяв на мікрогранти для започаткування чи розвитку власної справи кошти від держави отримають 290 українців на загальну суму 68,5 млн грн.

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“Визначено 290 переможців четвертої цього року хвилі подачі заяв на мікрогранти для старту або розвитку свого бізнесу. Вони отримають від держави 68,5 млн грн грантових коштів на підприємництво. Загалом з початку 2023 року за підсумками чотирьох хвиль програми “Власна справа” мікрогранти отримають 906 українців на 215 млн грн. В процесі реалізації своїх бізнес-ідей за грантові кошти вони створять майже 2000 нових робочих місць”, - зазначила Тетяна Бережна.

Серед отримувачів мікрогрантів четвертої хвилі 55% жінок і 45% чоловіків, 70% переможців мають вищу освіту. Найбільше з них із Львівської (48 осіб), Рівненської (44 особи), Полтавської (22 особи), Київської (21 особа) областей та міста Києва (34 особи).

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть грантоотримувачі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів - 95 осіб;
- тимчасове розміщування й організація харчування - 39 осіб;
- переробна промисловість - 36 осіб.

Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створять близько 8000 нових робочих місць.

 Цього року на програму “Власна справа” бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ