Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛОДА, сьогодні на потреби районних лікарень Львівщини благодійники передали близько 10 тисяч індивідуальних засобів захисту.
Групи компаній ТОВ «Еко-Оптіма», ТОВ «Західнадрасервіс», які працюють в сфері енергетики, та Благодійний Фонд «З повною довірою» як і багато інших підприємств, стали на захист медичних працівників, які працюють в безпосередньому контакті з інфікованими пацієнтами.
«Ми, як і багато інших підприємств, громадських організацій, волонтерів активно включилися в допомогу по боротьбі з епідемією. Сьогодні ми передаємо медзакладам області 6000 одноразових та 1400 багаторазових комплектів захисних костюмів, 1000 респіраторів і 1000 захисних масок багаторазового використання, - наголосив Зіновій Козицький, керівник групи компаній ТОВ «Еко-Оптіма», ТОВ «Західнадрасервіс», які працюють в сфері енергетики. - Зараз, на наш погляд, найбільш важливим є захистити медичних працівників, які працюють в безпосередньому контакті з інфікованими пацієнтами».
За словами Зіновія Козицького, наступного тижня планують поставити ще 10 000 захисних костюмів. Він також заначив, що компанії, якими він керує, долучилися до реконструкції збільшення системи подачі кисню в лікарні першої і другої ланки по прийому інфікованих пацієнтів, а також спільно з «Львівським IT-Кластером» допомагали в організації експрес-тестувань.
«Ми бачимо переповнені лікарні Італії, Іспанії, США, черги «швидких» і, що найжахливіше, останні кадри з Нью-Йорку: переповнені морги і черги в крематорії. Тому закликаю усіх, хто має таку можливість, долучатись до ініціативи і у такий скрутний час не залишитися осторонь, тільки разом ми переможемо», – додав він.
Лікарі підтверджують, захищеність медичних працівників, які працюють з інфікованими, є вкрай важливою. Адже саме через недостатній захист через це зростає рівень захворюваності медиків у Європі.
«Хочу подякувати від імені медиків області соціально відповідальним компаніям за таку допомогу, за можливість бути захищеними у боротьбі з інфекцією. Ми налагодили поставки обладнанням, медикаментів, провели навчання медперсоналу, зараз забезпечуємо наших медиків засобами захисту», - зазначив в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.
«Дякуючи цій допомозі, лікарня щонайменше на місяць забезпечена захистом. Створено також резервний фонд, який ми при потребі зможемо використати. Дякую благодійника і громаді, яка також виділяє кошти, за які ми закупили обладнання, медикаменти, костюми», - зазначив Осип Бегей, директор КНП «Стрийська центральна міська лікарня»,
«Стебницька міська лікарня, яка є другою лінією, готова забезпечити медичну допомогу населенню – окрім Стебника і Дрогобича, ми надаємо допомогу мешканцям Борислава, Трускавця. Ми розширили можливості кисневої станції, встановили понад 100 додаткових точок доступу до кисню, змогли укомплектувати ці точки перехідниками та екранами і можемо прийняти до 200 пацієнтів із коронавірусом. Звичайно, украй важливо забезпечити медичних працівників захистом. Лікарі розуміють, що вони не самі, і ми стоїмо на сторожі їхньої безпеки. Така благодійна допомога дуже відчутна», - наголосив Володимир Чуба, начальник відділу охорони здоров’я міста Дрогобича.
Нагадаємо, станом на зараз, на Львівщині з підозрою на коронавірус є 157 осіб. У 166 пацієнтів позитивний результат тесту на коронавірус, з них 7 осіб померли. Семеро осіб знаходяться на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. 6 пацієнтів одужали.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, до діяльності "пунктів збору" долучається Університет безпеки життєдіяльності.