«Взагалі-то, ми люди дуже добрі, просто бідні, через це і злі», - запевнила журналістку Гал-інфо лікар Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Анна Володимирівна. Та невже історія з італійським страйком по-львівськи виходить на фінішну пряму?
Як відомо, місяць тому відбулась сесія Львівської обласної ради, під час якої депутати внесли зміни до бюджету на 2019 рік і виділили 30 млн грн на підвищення зарплат працівникам Центру екстреної допомоги та медицини катастроф у 2019 році. Кошти Центру перерахували і вже з цього понеділка працівники почали отримувати надбавку.
Напередодні виплату коштів анонсував керівник «Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ярослав Пилипець.
«Як і було обумовлено на всіх попередніх зустрічах, кошти, виділені Львівською обласною радою на доплати водіям та медичним працівникам, включно з молодшими медичними сестрами, почнуть виплачуватись з 15 квітня. Так, з виплатами молодшим медичним сестрам були юридичні труднощі і на певному етапі я дійсно не знав, чи це було можливо.
Ці кошти – не панацея, але можливість протягнути до початку реформи. Попереду нас чекає складний рік підготовки, а сама реформа почнеться з 2020 року. І одним з елементів реформи є справедлива система оплати праці», - зазначив у своєму Facebook-дописі Ярослав Пилипець.
Та окрім доплати медики порушували питання щодо закупівлі нових машин швидкої, нового спецодягу, нормування адекватного робочого графіку, зокрема обов’язкові перерви під час зміни, фільтрування непрофільних випадків тощо. Тож, чи скресле крига щодо цих проблем – питання залишається відкритим.
Водночас львівські медики активно вітають один одного з перемогою та закликають колег продовжувати активну Facebook-комунікацію. З цього приводу висловилась і Медсестра львівського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Білецька.
Нагадаємо, що саме Світлана Білецька розпочала активну Фейсбук діяльність аби привернути увагу громадськості до проблем працівників Центру. Як зазначала жінка, вона втомилася працювати як таксі, замість того, щоб рятувати життя людей у справді екстрених випадках.
Спочатку пані Світлана написала про це пост у Facebook, а потім створила у соціальній мережі групу "САМА "швидка" допомога". Наразі онлайн-спільнота має майже п’ять тисячі учасників. Окрім лікарів з різних областей, які викладають у групі фото та відео про свою рутинну роботу, у групу також додають і небайдужих громадян, які цікавляться діяльністю медиків.
Подаємо нижче текст Facebook-допису, де Світлана Білецька підсумовує історію про те, як львівські медики влаштували бунт на кораблі, та від того лиш виграли.
«Вітання всім колегам по роботі - з першою доплатою! Навіть я отримала гроші, хоч була вже налаштована на гірше, бо у відпустці. Чекала цифр. Не знаю хто в нас приймав рішення про поділ грошей, але, я вважаю, що це є надбавка до зарплати всім працюючим медикам, не залежно від того, чи у відпустці ти, чи на лікарняному. І "на розгляд адміністрації" вона виділятися не може! Треба ще уточнити, за який то місяць.
Всім тим, хто до нашого товариства долучився чи з цікавості чи по потребі,і спостерігає,чим закінчиться наш бунт? Вітаю і вас! Перемога за нами! Але вона вже була за нами ще місяць назад, як тільки були переведені кошти! Але ми вимушені чекати, поки бухгалтерія проведе свою роботу.
Дякую, Андрюха, за слова про мене. Читала крізь ті сльози. Бачить Бог, не було в мене навіть думки про створення цілого руху, але хід подій розгортається так, що про нас вже відомо в міністерстві і спогад про нас є на офіційній сторінці п. Супрун. Налагодився прямий контакт з незалежними профспілками інших міст. Ми написали вітально-ознайомчий лист до п. Супрун. Чекаємо відповіді. Сподіваюся сторінка ця офійна, а не фейкова. Бо в реальність подій я й сама не можу повірити!
І якщо, дасть Бог, і прийде хоч якась відповідь, то може буде якась можливість тріпнутися стосовно ставок, тарифної сітки, і т.д. і якісь нормальні пояснення куди ми рухаємося тою швидкою? Бо без цього моменту, ми далі сидітимемо в л..і і ніхто до нас на роботу на мін. ставку ніколи не прийде. І це все виглядає, як якась утопія. Ніхто не знає куди йдем, ніхто не намагається, щось робити, сидіти чекати невідомого вже більше не можна. Живемо вже і тут.
Група росте щодня. Шкода, що колеги мало дописують постів про виклики. Щоб не медики отримували інфу про реальні виклики! Я вважаю, що цю тему не можна полишати. Тож всі, хто потрапляє на найабсурдні ші виклики,або в якісь патові ситуації, то пишіть свої враження, викладайте відео чи аудіо в постах. Ми з того починалися! Ми з того виростали. Або скидайте мені в месенджер чи вайбер, я редагуватиму і викладатиму з посиланням на автора ...
Ще згадаємо нашого колегу. Хай спочиває в мирі і з Богом. Вічная йому пам'ять!
Дякую всім хто з нами і дочитав пост до кінця», - написала Світлана Білецька.
Додамо, що історія італійського страйку по-львівські бере свій початок від холодної зими. Тоді, у лютому працівники Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф заявили чиновникам та громадськості, що вдадуться до італійського страйку. Це станеться у тому випадку, якщо обласна влада не зверне увагу на критичний стан в якому опинився Центр та не виконає низку вимог. Серед іншого, ішлося про усунення з посади керівниці Львівської станції швидкої допомоги Наталії Поважук та збільшення зарплати працівників «швидкої». Тож, з 1 березня працівники Центру екстреної медичної допомоги Львівщини розпочали італійський страйк.
Також додамо, що завтра, 17 квітня, об 11:00 у прес-центрі Гал-інфо (площа Міцкевича, 8) відбудеться зустріч щодо вирішення ситуації з працівниками Центру екстреної допомоги та медицини катастроф.