Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

МЕРТ пропонує з жовтня переглянути ціну на газ для населення

Міністерство економічного розвитку розробило проект постанови, яким пропонується на рік продовжити спеціальні зобов'язання НАК "Нафтогаз України" щодо постачання природного газу для потреб населення й теплокомуненерго, - Економічна правда.

Цим Положенням на НАК "Нафтогаз України" накладаються зобов'язання купувати газ для формування ресурсу газу для побутових споживачів, релігійних організацій та виробників теплової енергії, а також продавати газ для цих категорій споживачів.

Також на держхолдинг накладається зобов'язання до 1 квітня 2017 року купувати газ у дочірніх компаній "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз" за ціною 4849 гривень за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ).

"Ця постанова набуває чинності з 1 квітня 2017 року й діє до 1 квітня 2018 року", - сказано в розробленому Мінекономрозвитку документі.

Згідно з документом, пропонується зобов'язати "Нафтогаз" купувати весь необхідний обсяг газу для потреб населення і теплокомуненерго у своїх дочірніх видобувних компаній, а відсутній обсяг - у інших постачальників або імпортувати.

Мінекономрозвитку також пропонує на період із 1 серпня до 1 жовтня 2017 року визначити ціну реалізації газу для населення на рівні 4942 гривень плюс ПДВ та тарифу на транспортування й розподіл, а на період із 1 жовтня 2017 року до 1 квітня 2018 року - встановити нову ціну на основі розрахунків із урахуванням котирувань на європейських газових хабах.

Як повідомлялося, Кабмін із 1 травня 2016 року встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів.

Представляючи це рішення, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів і міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик наголосили, що встановлення такої ціни поставить крапку в спекуляціях на газовому ринку країни.

За словами голови уряду Володимира Гройсмана, це рішення дозволить усунути всі існуючі раніше схеми заробітку на різниці в ціні палива. Саме за такою ціною облгази продають газ побутовим споживачам.

Термін дії цієї ціни було встановлено до 1 квітня 2017 року. До цього моменту Кабмін повинен визначитися з подальшим ціноутворенням на ринку газу для потреб населення і теплокомуненерго.

Економічна правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ