Як повідомили у прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міненерговугілля забезпечує збалансування енергосистеми в інтересах споживачів.
Ігор Насалик під час "Години запитань до Уряду" зупинився на чутливій темі тарифів на електричну енергію. При цьому він зазначив, що ціна на електроенергію зросла всього на 5%, з 1 грн до 1,6 грн, всупереч економічним та інфляційним процесам.
"Міністерство спільно з енергетиками провело надзвичайно велику роботу, яка стосується і оптимізації ринку ОЕС України, технічних, наукових завдань. І нам вдалося, скоріше всього всупереч економічним показникам, практично не змінити вартість основного індикатора оптової ринкової ціни".
Тому, за словами Міністра, всі теорії, що енергетики залізли до кишені споживача, не мають під собою підґрунтя.
Міністр порівняв ціни на електроенергію в різних країнах. Ціна на електроенергію для споживачів України є найнижчою серед європейських країни та країн пострадянського простору. Промисловість і населення сплачують в рази менше, ніж в інших країнах. "Це чудові умови для входження капіталу до нашої країни", – підкреслив Ігор Насалик, зазначивши, що вартість електричної енергії у різних виробництвах складає від 20 до 60 відсотків.
"Починаючи з 2016 року, ми щороку збільшуємо експорт електроенергії на 25%", – наголосив Міністр. При цьому нагадав, що ще у 2015 році ми імпортували з РФ 2,1 млрд кВт год електроенергії. Чи вигідні для України експортні операції?
Міністр пояснив, що Україна експортує електроенергію за оптовою ринковою ціною (ОРЦ), а ціна ОРЦ не тільки дозволяє утримувати дотаційні сертифікати для населення, а й забезпечити інвестиційні проекти генеруючих компаній.