Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні коментарі прес-служби Мінфіну, передає УНН.
"18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства. Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги", - йдеться у коментарі.
Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави ухвалювалося "відповідно до норм діючого законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян", заявили у Мінфіні. "Забезпечення виконання усіма банками, як працюють в Україні, регулятивних вимог та вимог до капіталу є визначальним для забезпечення стійкості банківської системи і підтримки суспільної довіри", - додали у відомстві.
"Капітал ПриватБанку мав від’ємне значення, і держава стала гарантом виконання усіх зобов’язань перед клієнтами банку та збереження коштів громадян. Прийнявши вимушене рішення про націоналізацію та рекапіталізацію ПриватБанку, держава вклала в цей банк 155,3 млрд грн. Це був складний, але необхідний крок для забезпечення стабільності банківської системи та економіки загалом", - продовжили у Мінфіні.
За останні два роки в банку впроваджено стандарти корпоративного управління, що відповідають найкращим міжнародним практикам, вдосконалено модель управління ризиками, продовжують запроваджуватися інноваційні технологічні рішення, а позитивні фінансові результати ПриватБанку говорять самі за себе, зауважили у відомстві.
"Рівень покриття зобов'язань високоліквідними активами дозволяє банку забезпечувати стабільний фінансовий стан, високу платіжну дисципліну і своєчасне виконання вимог перед клієнтами. І зараз наше завдання – захистити інвестицію держави, внесок кожного українця", - підсумували у Мінфіні.