Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Міноборони обіцяє не призивати в армію 18 та 19-річних українців примусово

Міністр оборони України Анатолій Загороднюк заявив, що указ президента про призов до армії 18 та 19-річних юнаків не означає, що їх призиватимуть примусово.

Про це Загороднюк написав у Facebook, повідомило Громадське.

«На весняний призов у квітні цього року ми НЕ будемо залучати 18-ти та 19-ти річних юнаків до строкової служби, за виключенням тих випадків, коли вони ДОБРОВІЛЬНО виявлять бажання піти на службу в ЗСУ», — уточнив він.

Водночас Загороднюк нагадав, що вік призову — 18 років — прописаний у законі й ніколи не змінювався, тому указ президента Зеленського підписаний у межах законодавства.

«Ми розуміємо і враховуємо бажання молодих українців мати можливість пройти службу в такому віці, аби вже у 20 років планувати подальший життєвий шлях. Підтвердження цьому є звернення, які ми отримуємо», — зазначив міністр.

Він наголосив, що у квітні 2020 року повістки отримають юнаки від 20 років.

«Отже, ніхто примусово до 20 років залучатися до строкової служби не буде», — пообіцяв Загороднюк.

В Офісі президента також уточнили, що вік призову на строкову службу у 18 років встановлено, аби зрівняти його з віком призову на контракт.

«Військовослужбовці строкової служби не направляються для проходження служби в район проведення операції Об’єднаних сил і проходять службу виключно на мирній території України», — наголосили в ОПУ.

Нагадаємо, президент Зеленський підписав указ, який передбачає призов до армії з 18 до 27 років.

За часів президентства Петра Порошенка, відповідно до його указів, на військову службу призивали громадян віком від 20 до 27 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ