Слухай онлайн
Cуспільство

Мінрегіон підтримує законопроект, яким упорядковується процес надання ЖКП

Як проінформували у прес-службі Міністерства розвитку громад та територій України, Мінрегіон підтримує законопроект, яким упорядковується процес надання ЖКП

Міністерство розвитку громад та територій України підтримує законопроект ʺПро внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послугʺ (№2458), яким запроваджується одномоментний перехід на нові договори про надання комунальних послуг, спрощується процес укладення договорів шляхом запровадження публічних договорів, врегульовуються окремі питання надання житлово-комунальних послуг на період переходу до відносин за новим законодавством. Про це повідомила Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак під час робочої наради в Комітеті ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг за участю народних депутатів, представників НКРЕКП, АМУ, профільних асоціацій та ОСББ.

За її словами, важливо, щоб споживачі безперебійно та якісно отримували всі послуги, зокрема і послугу з постачання та розподілу природного газу.

ʺМіністерство підтримує пропозицію Асоціації міст України, ОСББ та управителів щодо базової моделі технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Так, враховуючи, що на сьогодні 43% багатоквартирних будинків ще не визначилися із формою управління, варто передбачити, що таке обслуговування здійснюється за індивідуальним договором між кожним співвласником та оператором газорозподільних системʺ, – зазначила Міністр.

При цьому такий договір є публічним та укладається за формою типового договору, затвердженого НКРЕКП, а оператор газорозподільних систем розподіляє кошторисну вартість технічного обслуговування між співвласниками пропорційно до кількості укладених договорів із споживачами послуг з розподілу природного газу в такому будинку.

ʺМінрегіон також наголошує на необхідності списання багатоквартирних будинків, у яких розташовані приватизовані квартири та нежитлові приміщення, з балансу відповідних міністерств, інших ЦООВ, органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ, організацій, щоб співвласники таких будинків нарешті отримали можливість управляти своїм майном. Зобов’язання Уряду щодо розробки відповідного порядку списання визначено у цьому законопроектіʺ, – сказала Альона Бабак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ