Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Місце надії для родин захисників

Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
Фото: Максим Козицький
1/4
У Львові розпочав роботу новий простір допомоги і підтримки родин захисників.

Простір об’єднує роботу одразу трьох центрів: Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу підтримки родин військових і Центру з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин. 

“Синергія роботи цих центрів дуже важлива. Якщо родина отримала сповіщення, що їх близька людина отримала статус безвісти зниклого, вони звертаються в Західний регіональний центр Координаційного штабу, щоб надати інформацію, особливі прикмети про військового. Ці дані будуть використані для того, щоб могти підтвердити статус полоненого. Поруч працюють колеги з поліції, які можуть зробити забір ДНК та перевірити, чи є збіги в базі. Тобто основна місія цих двох центрів - підтримка (у першу чергу - юридична - ред.) родин безвісти зниклих та полонених, а місія Офісу підтримки більш гуманітарна, він надає допомогу всім родинам військовослужбовців у різних складних ситуаціях”, - пояснює принцип роботи у просторі Анна Кузюта, керівниця Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, координаторка Офісу підтримки родин військових.

Допомогу родинам захисників почали надавати у червні 2022 року у комунальному приміщенні, але його розташування викликало певні труднощі. Новий простір більш комфортний, просторий та невдовзі буде інклюзивний.

“7 тисяч телефонних дзвінків, більше 3 тисяч звернень, більше 2,5 тисяч складних юридичних консультацій, більше 60 виїздів у різні громади.

Дякую всім, хто працює у цьому центрі, тому що для того, щоб пропускати через себе ввесь цей біль і перетворювати його в надію, треба мати велике серце і жертовну душу”, - зазначив Максим Козицький, голова Львівської обласної військової адміністрації.

За словами Тараса Подвірного, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, загалом з початку повномасштабного вторгнення відбулося 58 обмінів, в процесі яких  додому повернулись майже 4 тисячі наших громадян. Єдина категорія, яка не була обміняна у процесі обмінів за ввесь період - це учасники АТО та ООС.

“Ми займаємось первинним збором інформації, внесенням в базу, консультаціями, але не безпосередньо перемовинами, поверненням захисників. Особисто ми не присутні на обмінах, нам не доповідають, кого повернули. Однак, якщо це в нашій компетенції, нам довіряють повідомити родичам про те, що їх рідна людина уже на території України”, - пояснює Властимира Шкрибало, консультант Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Отримати безоплатну допомогу родини військових можуть за адресою вул. Січових Стрільців, 21 або звернувшись за номером +38 (068) 260-68-15.

У новому просторі подбали про людей з інвалідністю, усередині облаштували інклюзивну вбиральню, а для безбар’єрного пересування невдовзі встановлять спеціальний сходовий підіймач. Приміщення безкоштовно передали благодійники – родина Олега Берези. 

Вікторія Тимофій

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ