Станом на 01 листопада 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 21 402,9 млн дол. США (в еквіваленті). У жовтні вони майже не змінилися, зменшившись всього на 0,2%. Значні обсяги погашень за державним боргом були компенсовані зовнішніми надходженнями, а також валютними інтервенціями Національного банку та операціями з управліннями міжнародними резервами. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.
Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:
- по-перше, операції Уряду з управління державним боргом. Загалом за минулий місяць Уряд сплатив за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 632,3 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 475,5 млн дол. США було спрямовано на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої державної позики в іноземній валюті, 78,0 млн дол. США – за єврооблігаціями, решта коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями. Ці витрати були частково компенсовані надходженнями на користь Уряду 262,1 млн євро від міжнародних партнерів, у тому числі Єврокомісії.
- по-друге, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Надлишкова пропозиція валюти, сформована українськими експортерами та іноземними портфельними інвесторами, дала змогу Національному банку поповнити резерви на 193,9 млн дол. США (чиста купівля). Загалом операції з купівлі валюти Національним банком становили 424,9 млн дол. США, у тому числі 274,9 млн дол. США за єдиним курсом, а 150,0 млн. дол. США – шляхом вибору найкращого курсу. Водночас для згладжування надмірних коливань гривні в бік знецінення Національний банк упродовж місяця продав 231,0 млн дол. США за єдиним курсом.
- по-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість збільшилася на 115,0 млн дол. США (в еквіваленті).
Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.
Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:
- не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;
- не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ