Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Мобілізація резервістів: що потрібно знати

Президент України видав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Про це інформує пресслужба ЗСУ.

Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий, сержантський склад. 

Призов розпочнеться від сьогодні. Максимальний термін служби становить 1 рік.

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві першої черги (ОР-1).

Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.

ВАЖЛИВО! За призваними резервістами, згідно із Законом України, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Які дії резервістів? 

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву першої черги мають самостійно з’явитись до своїх військових частин або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК. 

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Довідково: 

  • Резервісти першої черги оперативного резерву - це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.
  • Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку    дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України - Верховний Головнокомандувач ЗСУ.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ