Я не називала Львів польським містом. Якщо переглянути відео з моїм інтерв’ю, там таких слів немає. Про це в розмові з кореспондентом Гал-інфо повідомила львівська журналіста, що походить з польської родини, Марія Пиж-Пакош.
Нагадаємо, активісти, серед яких голова правління ГО «Економічний болотний рух» Олег Радик, звернулися в СБУ з проханням дати оцінку висловлюванням львівської журналістки Марії Пиж-Пакош, котра в інтерв’ю польському виданню заявила, що «Львів був і буде польським містом». Відповідне звернення активісти опублікували в мережі Facebook. «Враховуючи вище сказане, прошу Вас звернути увагу на дану проблему та надати відповідь, чи не вбачає Служба безпеки України у виступі даної громадянки, зазіхання на територіальну цілісність і розпалювання міжнаціональної ворожнечі?», - йдеться в зверненні.
Сама Марія Пиж-Пакош в розмові з кореспондентом Гал-інфо запевнила, що шанує державу Україна та український прапор і не називала Львів польським містом. За її словами, активісти перекрутили її висловлювання в інтерв’ю заради власного піару.
Журналістка, яка є етнічною полькою, також зауважила в своєму інтерв’ю, що поляки в Україні почуваються людьми другого сорту. В спілкуванні з кореспондентом Гал-інфо вона пояснила, що мала на увазі відсутність взаєморозуміння між польською громадою і керівництвом міста Львова.
«Міський голова Андрій Садовий не зустрічається з нами, відправляє своїх заступників. Ми судилися з мерією і за парафіяльний дім на Личаківській, але Садовий оскаржив рішення суду, яке було на нашу користь. Іншого будинку чи ділянки нам не виділяють», - додала вона.
Також, за словами Марії Пиж-Пакрош, в Україні є закон про національні меншин, але він не виконується: немає видань мовами нацменшин, в тому числі і польською, не виділяють частоти для радіо польською мовою тощо.
«В Дніпрі є не один, а кілька польських домів, які фінансуються з міського бюджету. Це нормальна європейська практика, ми такі ж громадяни, як і всі інші. У Львові такого немає», - додала вона.