За умови прийняття рішень про відпрацювання пропущених уроків школи мають виключити можливість перевищення тижневого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти щодо організації навчально-виховного процесу в частині освоєння учнями навчального матеріалу в умовах запровадження карантину, передає освітній портал.
У відомстві зауважують, що навчальний заклад та вчитель обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі. При цьому до класного журналу мають бути занесені лише уроки, які були фактично проведені.
«Кількість фактично проведених уроків зазвичай менша від попередньо запланованої. І це не може слугувати критерієм виконання чи невиконання навчальної програми», - йдеться у роз’ясненні МОН.
У міністерстві повідомляють, що навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання або засобів дистанційного навчання.
Разом з тим, посилаючись на Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у Міносвіти наголошують, що менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.
«За умови прийняття керівниками навчальних закладів за погодженням з відповідними органами управління освітою та профспілковими організаціями рішень про відпрацювання пропущених з поважних причин (зазначених у листі) уроків, потрібно беззастережно виключити можливість перевищення тижневого гранично допустимого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами і нормами», - зазначають у МОН.
Також школам і управлінням освіти рекомендовано врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, а навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах має закінчитись не пізніше 1 липня.
Нагадаємо, карантин у львівських школах розпочався 27 січня та тривав до 8 лютого.