Слухай онлайн
Культура

Моцарт розбрату: чи демонтують скульптуру з площі Євгена Маланюка

Сьогодні члени постійної комісії культури, молоді та спорту Львівської міської ради розглянули проєкт ухвали "Про розгляд електронної петиції "Демонтаж пам'ятника Францу Ксаверу Моцарту на площі Євгена Маланюка".

"На яких підставах і звідки взялася ця петиція? Я особисто вважаю якоюсь такою неприпустимою поведінкою спільноти зараз демонтовувати той пам'ятник і переносити його в якесь місце. Я вважаю, що ми можемо мати запитання до процедури (встановлення цієї скульптури, - ред) і маємо не допустити таких речей, але підтримувати петицію про демонтаж у такому вигляді як вона є це не спосіб врегулювання.

Якщо ми зараз зробимо це, то нас завтра збереться 500 підписів під пам'ятником ЗУНР, у нас є два через дорогу, під пам'ятником Міцкевичу, під пам'ятником Кульчицькому. Це комплексно неправильний підхід петиціями демонтовувати пам'ятники", - зокрема зазначила депутатка від об'єднання "Самопоміч" Юлія Хомчин.

Також вона зазначила, що у Львові немає процедури демонтажу.

"Враховуючи, що депутатський корпус - це реально зріз мешканців Львова, я пропоную винести на розгляд ради дану петицію", - заявив голова фракції "Європейська солідарність" у Львівській міській раді, член комісії Петро Адамик і порекомендував Юлії Хомчин "не заговорювати дане питання".

"Я за прекрасне, але де пам'ятник Людкевичу, Нижанківському, Скорику? А Ксаверу Моцарту пам'ятник - будь ласка. Може я не сучасний чи не розумію, де ми живемо. Для мене це загадка", - підсумував Петро Адамик.

Більшістю голосів комісія підтримала винесення цього питання на розгляд Львівської міської ради. Не підтримала його лише Юлія Хомчин.

Комісія культури також запропонувала ввести у Львові мораторій на встановлення пам'ятників, пам'ятних знаків, інсталяцій тощо до розроблення та прийняття відповідного положення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ