Слухай онлайн
Здоров'я

МОЗ оновило перелік країн "червоної" та "зеленої" зон

Міністерство охорони здоров’я України оновило список країн із значним поширенням COVID-19. Про це повідомили 1 лютого Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.
Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Так, до "червоної" зони потрапили 74 країн. Серед них: Чеська Республіка, Велика Британія, США, Чорногорія, Німеччина, Польща, ОАЕ, Франція та інші. До країн «зеленої» зон – 120 країн. Тут Болгарія, Греція, Єгипет та інші.

Прибуття з країни "зеленої" зони: самоізоляція чи обсервація не вимагається.

Після повернення з країн "червоної" зони українці мають піти на самоізоляцію із застосуванням додатку "Дій вдома". Дострокове припинення самоізоляції можливе після отримання негативного ПЛР-тесту.

Обсервації не підлягають особи, що прибули з країн «червоної» зони, якщо вони мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону України.

Для в’їзду в Україну всім іноземцям потрібний страховий поліс, що покриває лікування Covid-19.

З повним переліком «червоних» та «зелених» країн можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що з 15 червня Україна запровадила адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців і громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни діляться на 2 зони, відповідно до кількості випадків COVID-19 на 100 тис населення. З 1 серпня уряд змінив критерії «червоної» та «зеленої» зони, а згодом знову змінив критерії з 14 серпня.

Державами зі значним поширенням COVID-19 (червона зона) вважаються країни, в яких кількість нових випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні. Поділ країн використовується лише для визначення необхідності самоізоляції чи обсервації при в’їзді в Україну і ніяк не впливає на можливість в’їзду в інші країни.

Додатково інформуємо: з роботою пунктів пропуску та режимом їхньої роботи можна ознайомитися за допомогою інтерактивної карти ДПСУ. За допомогою інтерактивної мапи можна переглянути онлайн інформацію про стан завантаженості пунктів пропуску на кордоні України, у тому числі кількість легковиків та вантажівок, швидкість їхнього оформлення та іншу інформацію. На десяти пунктах на кордонах із Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою встановлено камери відеоспостереження. Це дає змогу в режимі реального часу бачити стан накопичення транспортних засобів перед ними.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, за добу в Україні захворіли 71 дитина та 65 медпрацівників.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ