Слухай онлайн
Економіка

На 19 вересня заплановані газові переговори Україна - Росія - ЄС

Тристоронні газові переговори між Єврокомісією, Україною та Росією відбудуться у Брюсселі 19 вересня. Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович.

ʺЯ переконаний, що прогрес надасть сильний позитивний сигнал як ринку, так і споживачам перед зимовим сезономʺ, – написав європейський високопосадовець у мережі Twitter, - передає Радіо Свобода.

Кілька раундів переговорів щодо продовження російського транзиту через українську газотранспортну систему наразі не принесли результату.

Європейський союз прагне залагодження газового протистояння між російським ʺГазпромомʺ та українським ʺНафтогазомʺ і готовий до посередництва щодо транзитного контракту після 2019 року, раніше заявляв Марош Шефчович.

У ЄС заявили про готовність бути посередником в переговорах між Києвом та Москвою як задля вирішення нинішньої проблеми газопостачання, так і для з’ясування майбутнього російського газового транзиту через Україну.

28 лютого 2018 року компанія НАК ʺНафтогаз Україниʺ повідомила про перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським газовим монополістом, компанією ʺГазпромʺ у суперечці щодо компенсації за недопоставлені ʺГазпромомʺ обсяги газу для транзиту. ʺГазпромʺ заявив про незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражу, а згодом оголосив намір розірвати контракт, термін якого збігає наприкінці 2019 року. Фахівці вважають, що в разі небажання ʺНафтогазуʺ припиняти дію контракту судова тяганина триватиме не один рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");