Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

На купівлю квартири українцеві потрібно відкладати 22 роки

Проаналізувавши динаміку цін нерухомості за останній рік і платоспроможність населення, Дело з'ясувало, що середньостатистичній українській сім'ї потрібно збирати на квартиру мінімум 22 роки.

«За нашими підрахунками, середньостатистичній українській сім'ї треба збирати близько 20-22 років, при тому, що 100% сімейного доходу відкладати. Якщо припустити, що 50% доходу витрачається на їжу та інше, то необхідно не менше як 50 років», - пояснює фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

В якості основного заходу розрахунку доступності житла використовувалося співвідношення вартості нерухомості до доходів населення. Цей показник враховує відповідність ціни на умовний середній будинок або квартиру до середнього доходу сім'ї після сплати всіх податків і виражається кількістю років, необхідних для придбання власного житла. Середня вартість квартири в Україну бралася з розрахунку 60 тисяч євро, середній річний дохід - 2,8 тисячі євро.

«На сьогоднішній день найоптимальніше співвідношення ціна/дохід спостерігається в США, в Марокко при мінімальній зарплаті і досить високій ціні на нерухомість період накопичення максимальний», - продовжує Костецький.

І справді, за оцінками експертів компанії EVANS, саме США лідирує в рейтингу країн з найбільш доступною нерухомістю для жителів. Так, середня вартість житлової нерухомості в цій країні дорівнює 95,5 тисяч євро. А середній річний дохід сім'ї - 35,3 тисячі євро. Після підрахунків нескладно визначити, що придбати квартиру середньостатистичний американець може вже через 2,7 років роботи. Це у вісім разів швидше, ніж жителю Україні.

На другому місці за доступністю нерухомості йде Домініканська Республіка (середня вартість житлової нерухомості - 33, 5 тисяч євро, середній річний дохід сім'ї - 9,5 тисяч євро).

На другому місці рейтингу - Домініканська Республіка. Здійснити мрію про покупку квартири домініканець може, відкладаючи середню зарплату протягом 3,5 роки. Замикає трійку лідерів Чилі, де середня вартість житлової нерухомості - 45, 8 тисяч євро, середній річний дохід сім'ї - 11,3 тисячі євро). Жителю країни треба працювати 4,05 роки для того, щоб купити квартиру в своєму регіоні.

Формула дуже проста, чим вищий дохід на сім'ю в рік і чим дешевше нерухомість у певній країні, тим швидше родина зможе її купити.

«В Україні за останніх 2 роки співвідношення ціна/дохід істотно змінилося в меншу сторону. Наприклад, у 2008 році середньостатистичному українцеві необхідно було збирати на квартиру мінімум 30 років, сьогодні 20-22 роки (якщо нічого не їсти). Тобто падіння цін на нерухомість набагато більш суттєве, ніж зниження рівня заробітної плати в період кризи», - говорить Костецький.

На думку гравців ринку в найближчі десять років ситуація в Україні істотно не зміниться.

Але не варто сумувати українцю, адже є країни, де на квартиру сім'ї доведеться збирати і біля 70 років. Не пощастило марокканцям, де середня вартість житлової нерухомості - 144,8 тисячі євро, а от середній річний дохід родини всього лише 2,1 тисячі. Тут плани про придбання нерухомості близькі до нездійсненної мрії. Адже для цього жителю Марокко доведеться збирати 67,5 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ