Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині можуть почати будувати житло для внутрішньо переселених осіб

Під час зустрічі з депутатами Львівської обласної ради представники громадських організацій «Громадський рух переселенців Донбасу», «Об’єднання кримських татар Львівщини» та «Спільна справа» заявили, що в нашій області наразі проживають понад 11 тисяч внутрішньо переселених осіб, проте лише 50 із них отримали житло.
фото - пресслужба ЛОР

Про це інформує пресслуба ЛОР.

Керівниця Громадського руху переселенці Донбасу Наталя Мельничук повідомила, що лише приблизно 10 відсотків внутрішньо переселених осіб спроможні придбати житло самостійно.

«Близько 9 тис. осіб орендують житло на Львівщині, але мріють про власні помешкання. Ми знаємо про всі державні пільгові програми, але їхнє фінансування мале і не розв’язує проблеми людей. Ми знаємо, як у Вінниці представники організації «Спільна справа» реалізовують проєкт будівництва житла для внутрішньо переселених осіб на зразок кооперативного будинку. Якщо вже є такий досвід, ми хочемо його перейняти та реалізувати аналогічний проєкт у Львівській області», - пояснила Наталя Мельничук.

Голова громадської організації «Спільна справа» Юрій Зиков презентував присутнім фотографії будівництва багатоквартирного будинку для внутрішньо переселених осіб у Вінниці. Представники організації працюють з людьми у 18 областях України, а з 2018 року вирішили взятися за розв'язання проблем із житлом для переселенців.

«У Вінниці на нашу пропозицію власними зусиллями будувати багатоквартирний будинок, відгукнулися понад 5 тисяч родин. З міською владою нам вдалося домовилися про безплатну ділянку. У 2018 році ми провели перші громадські слухання, зробили план землеустрою та розробили проєкт 105 квартирного будинку. Зараз уже зведено 5 поверхів цієї споруди. І ми готові розширити проєкт в інших містах, на черзі Полтава та Миколаїв», - пояснив Юрій Зиков..

Вартість будівництва - 61,5 млн грн, основні інвестори – внутрішньо переселені особи. Щоб здешевити проєкт організатори провели чимало зустрічей з керівниками державних та комунальних підприємств, з підприємцями уклали угоди про фіксовану ціну на будівельні матеріали.

«Ринкова вартість одного квадратного метра - 14 тис. грн, а наше будівництво обходиться членам кооперативу у 9 тис. грн. Тепер ми формуємо чергу на наступне будівництво, ведемо перемовини з міською владою про виділення наступних ділянок. Крім того, проєкт проходить акредитацію експертами РЄ з метою імплементації його у перспективі по всій території України. Ми взагалі забрали політику з контексту. У нас є люди, які потребують житла і ми реалізовуємо проєкт для людей», - зазначив голова громадської організації.

Голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук розповів гостям про можливості співпраці з 73 територіальними громадами Львівщини.

«Така співпраця стосується виділення ділянок і взаємодії з місцевою владою щодо підключення мереж, комунікацій. Будівництво будинку, який розв'яже житлові проблеми багатьох, це хороша ідея, реалізацію якої обласні депутати готові стимулювати. Ми проведемо окремі наради, порадимося з головами громад. Зрештою ми з вами уже розпочали цей діалог», - акцентував Микола Іщук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ