Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині організували мандрівку-квест для військовослужбовців

Напередодні, 23 травня, військовослужбовці та члени їх сімей відвідали туристично-освітній центр Гніздо Яструба в Радехівській ОТГ. Про це інформує Львівська ОВА.
Фото: Львівська ОВА

Учасники пройшли квест «Шляхом повстанців», який заснували на реальних подіях у селі Яструбичі в 1949 році. Мандрівку організували в межах проєкту «Терапія мандрами» та концепції підтримки захисників та захисниць України на території Львівщини.

«Ми розпочали серію мандрівок для військових та членів їх сімей. Дуже символічно, що перший виїзд відбувся в День Героїв і ми змогли провести цей день із нашими захисниками, тим самим засвідчити, що Герої серед нас. Загалом плануємо провести 20 таких заходів для організації дозвілля та емоційного розвантаження наших захисників», – розповідає керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.

Військові дізнались історичні факти про повстанський рух 40 років на Заході України, зібрали історії повстанців, які вели свою діяльність на Львівщині, дізнались їхні псевдо, цінності та мрії. У результаті чого знайшли скриню із особистими речами цих людей та мали змогу прослухати запис останньої розмови хлопців-повстанців, яких оточили совітські загарбники у криївці на околиці села в 1949 році. Запис став кульмінацією квесту, його голоси відтворили родичі загиблих повстанців.

«Я дуже радий що розвивається локальний туризм, створюються такі місця, які відкривають нам події з яких складається наша історія і є люди які це знають та розповідають іншим, бо з маленької пам’яті відроджується велика пам'ять. Такі поїздки актуальні для військових – це морально і фізично реабілітує, а також породжує правильне ставлення в суспільстві до ветеранів та травмованих внаслідок війни», – зазначив військовослужбовець 125 ОБр СВ ЗСУ Владислав Коновалов.

Учасниками мандрівки були військовослужбовці, які перебувають на Львівщині, члени сімей захисників, та військові, які перебувають на реабілітації в центрі NextStep Ukraine.

«Для хлопців, які проходять реабілітацію – ця мандрівка була досить пізнавальною. Для декого це були свого роду випробування, через нерівну поверхню, у декого є певні травми головного мозку і відповідно в них є порушені довільні рухи, але це свого роду тренування, яке ми використовуємо в залі. Наша ціль показати їм, що в них не є якісь певні обмеження, а вони зможуть все чого тільки забажають», – прокоментував Петрик Євген фізичний терапевт реабілітаційного центру NextStep Ukraine.

Усі мандрівки для захисників є безкоштовними і фінансуються в межах обласної цільової програми розвитку туризму.

Наступна мандрівка для захисників відбудеться 29 травня. Реєстрація за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ