Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині планують збудувати інноваційний тепличний комплекс

На території України такий проєкт впроваджуватимуть вперше. Меморандум передбачає співпрацю сторін щодо будівництва на Яворівщині тепличного комплексу з використанням геотермальної енергії.

Сьогодні, 28 листопада, Львівська обласна військова адміністрація, в особі начальника Максима Козицького, та Львівська обласна рада, в особі в.о. голови Юрія Холода, підписали Меморандум про співпрацю з ТзОВ «Тріосан Холдінг Україна», від імені якого діяв представник компанії Юрій Ковальчук.  

Реалізація такого проєкту дозволить покращити забезпечення регіону продуктами овочівництва (томатів, огірків, болгарського перцю та салату), доступними за ціною завдяки низькій вартості енергетичних ресурсів. 

«Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт. Площа тепличного комплексу становитиме 15 га. За площею він буде другим в Україні. Роботою забезпечать 180 осіб. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро. Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами.

Реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна». Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали сьогодні. Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Повністю завершити будівництво тепличного комплексу заплановано до 2028 року. 

Меморандум, який сторони сьогодні підписали, окреслює головні сфери співпраці шляхом об’єднання інтелектуальних та адміністративних ресурсів задля ефективної реалізації проєкту, задоволення господарських потреб усіх учасників цього процесу.

Будівництво такої теплиці на Яворівщині – це перший крок впровадження геотермальної енергії на території країни, тому він має важливий потенціал для Львівської області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ